Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hledám DVD přehrávač s: DivX, Progressive scan, USB

businessman (82)|12.4.2006 19:21
Hledám DVD přehrávač s: DivX, Progressive scan, USB, komplet české titulky, schopnost je natáhnout z podsložky

Tak to jsou stručně mé požadavky. Případně jsem ochotný upustit od USB. Chtěl bych něco cenově dostupného.

Mám TV Philips 29PT9521 viz http://www.velkosklad.cz/videotechnik/index.php?sekce=v&id_zbozi=167. Co na to má cenu kupovat?

Možnost USB mi přijde lepší než propojovat debilně PC s TV přes HDMI např. kvůli fotkám...

Co je v nabídce? (Dobrý mi přišel Sigmatek 380 Pro!, ale nemá progressive scan.)

Díky
Majky (146)|12.4.2006 21:10
clee (6592)|12.4.2006 21:15
380 ma bugovej firmware, jen kvuli tomu usb za to nestoji, takze pokud uz nekomu potrebuju ukazat fotky pres dvd player tak to smahnu na rw
wizzard (447)|12.4.2006 22:19
Ja by som namiesto USB hladaL DVD prehravac co ma LAN alebo Wifi, o rok-dva toho bude plny trh a nase dnesne zastarale produkty sa budu valat na pultoch alebo v smetiakoch...
ked teraz nieco kupovat, tak jedine HTPC alebo DVD player s LAN :BB:
A plati to hlavne pre Velkych Businessmannov :-R

P.S.vynimkou su kratkodobe investicie na 1-2 roky...
clee (6592)|12.4.2006 22:46
jo dvd player s lan se sakra vyplati, uz jenom moznost prehravat netovy radia (v soucasnost snad jen shoutcast, ale lepsi nez dratem do voka), prehravani souboru primo z disku pc, v budoucnu i on demand sluzby, browseni na netu apod.
stani (1647)|12.4.2006 22:53
a což takhle spíše hledat přehrávač s HDMI když ta TV ho má také?....

Tím spíše, že ta TV umí dobře 720p a všechny současné DVD přehrávače s HDMI umí upscaling právě na 720p....
To HDMI se tu přímo nabízí! Proč nevyužít to nejkvalitnější zapojení(s brilantním obrazem)?....

Přibližuje se tomu tento: http://www.videoexpert.cz/dvd-prehravace/samsung-dvd-hd950
Má dokonce (kvalitní) Zoran chip.
Ale bohužel(alespoň pro mě) nemá DTS dekodér, a už není v nabídce...

Jinak by se dle paramatrů dal vybrat i tady: http://www.videohelp.com/dvdplayers
ale našlo mi to(dle mého gusta), mimo toho Samsunga i Cyberhome CH-DVD 655( http://www.cyberhome.com/1208/products.asp?Product=655 ) - bohužel taktéž bez DTS dekodéru a navíc se neprodává v Evropě...
wizzard (447)|12.4.2006 23:25
Tak ten Samsung HD950 si celkom trafil, na http://www.videohelp.com/dvdplayers ich je este dalsich cca 35 ks (zaskrtni si tam HDMI a 1080i/720p UpScaling)

horsie je to ale s podporou LAN, ak zaskrtnes Ethernet a MPEG2HD/TS zostane ich 11, pricom u nas sa da kupit asi len ten Kiss 600 ( :-? )
zatial je to bieda, jediny schopny chip je Sigma EM8620L ale stale chyba poriadny FW co to vie vyuzit naplno...
stani (1647)|12.4.2006 23:26
[quote=Majky]Ale má
http://www.sigmatek.cz/sigmatek/cz/xm400pro/specs.asp[/quote]

No, stačí si pročíst fora zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] aby se člověk dozvěděl co všechno tyto přehrávače mají za problémy....
stani (1647)|12.4.2006 23:30
[quote=wizzard].........
zatial je to bieda, jediny schopny chip je Sigma EM8620L ale stale chyba poriadny FW co to vie vyuzit naplno...[/quote]

Přesně tak! :BB: Alespoň pro mě je to jasná volba: Zoran Vaddis ( http://www.zoran.com )nebo Sigma Designs...to jsou momentálně nejlepší chipy (v běžných přehrávačích)....
businessman (82)|13.4.2006 00:45
Dneska jsem viděl v Datartu na Smíchově LG DVX 9900H. Má HDMI, 1080i/720p, na mechanice byl nápis Progressive scan, měl komponent atd. Uměl i DivX. A stál "teď se držte" 2800Kč! Nezdá se Vám to jako dobrá nabídka?!? Je to dobrý přehrávač? Nevíte, jak to má s češtinou? Předem děkuji.
businessman (82)|13.4.2006 00:45
Jo, link je zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :-R
businessman (82)|13.4.2006 00:55
LG DVX 9900H
Nebo ještě lepší odkaz i s diskuzí: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Myslím, že je rozhodnuto. Jdu si pro něj! 9-) :-!!!

Co mu říkáte, odborníci? Mně jako laikovi se opravdu mooc líbí!
stani (1647)|13.4.2006 01:55
[quote=businessman]Dneska jsem viděl v Datartu na Smíchově LG DVX 9900H. Má HDMI, 1080i/720p, na mechanice byl nápis Progressive scan, měl komponent atd. Uměl i DivX. A stál "teď se držte" 2800Kč! Nezdá se Vám to jako dobrá nabídka?!? Je to dobrý přehrávač? Nevíte, jak to má s češtinou? Předem děkuji.[/quote]

Jo ten samozřejmě znám, tady je dokonce crack na nastavení - Region free, Macrovision off, HDCP on/off, EDID on/off - http://www.videohelp.com/dvdplayers

ALE vůbec nemá dekodér DTS ba dokonce ani DD!

A také nevím jaký je tam chipset...
businessman (82)|13.4.2006 03:08
Aha. Takto já vůbec nevím, co to pro mne znamená a čeho se nějaké DD nebo DTS týká. Můžeš mi to prosím osvětlit spolu s důležitostí tohoto?
Díky
ViKinG (793)|13.4.2006 09:06
DD = Dolby Digital
DTS = Digital Theatre Sound
http://www.dreamface.net/modules.php?name=News&file=print&sid=90
stani (1647)|13.4.2006 10:12
[quote=businessman]Aha. Takto já vůbec nevím, co to pro mne znamená a čeho se nějaké DD nebo DTS týká. Můžeš mi to prosím osvětlit spolu s důležitostí tohoto?
Díky[/quote]

aneb pokud máš doma 5+1 bedny tak k tomuto přehrávači si budeš muset ještě dokoupit DD a DTS dekodér(nebo zcela novou soustavu která má ten dekodér v sobě).

Pokud si si ale myslel, že stačí DVD přehrávač spojit s TV a zvuk poslouchat pouze stereo - z TV repráků, tak to se na to rovnou vy..., nekupuj si nic(ušetříš) a raději se dívej z okna nebo po pěknejch ženskejch... :-E
ViKinG (793)|13.4.2006 11:09
když se zakouká do pěkný ženský tak to levnější nebude :-)
businessman (82)|14.4.2006 22:59
No, ale ta Naše TV podporuje Dolby a zvuk je prý docela dobrej. Navíc na bedničky v obýváku nemám zrovna moc prostoru a asi by i dost rušila kabeláž....A ještě dotaz. Když bych si pořídil bedny, můžu tam pouštět zvuk i při sledování z DVB-T? JAk? A jaký typ beden bys mi doporučil? (2.1, 5.1, klidně i konkrétní typ...)
businessman (82)|14.4.2006 23:01
A jakej existuje přehrávač, kterej by se k tomu Philipsu hodil (s HDMI, PRogr. a teda nějakym tim dekodérem)?A nemyslim nic za 7tis. apod. N2co dostupnějšího. Máme jen 29", tak rozdíly stejně nebudou moc znatelny.....
stani (1647)|14.4.2006 23:23
[quote=businessman]No, ale ta Naše TV podporuje Dolby a zvuk je prý docela dobrej. Navíc na bedničky v obýváku nemám zrovna moc prostoru a asi by i dost rušila kabeláž....A ještě dotaz. Když bych si pořídil bedny, můžu tam pouštět zvuk i při sledování z DVB-T? JAk? A jaký typ beden bys mi doporučil? (2.1, 5.1, klidně i konkrétní typ...)[/quote]

Je vidět, že o tom nevíš vůbec NIC...

to je na dlouhé vyprávění... raději si dojdi do nějakého obchodu ať ti to všechno vysvětlí.... já na to nemám chuť.....
businessman (82)|14.4.2006 23:34
[quote]
Je vidět, že o tom nevíš vůbec NIC...

to je na dlouhé vyprávění... raději si dojdi do nějakého obchodu ať ti to všechno vysvětlí.... já na to nemám chuť.....[/quote]

To vim TAKY, že nic nevim. Proto se ptám. A jestli mi nechceš poradit, tak mi vůbec nepiš! Je to k ničemu pro nás pro oba! Neztrácej teda čas vysvětlováním, že nic neumim, když mi neporadíš. To taky nic neumíš či co, když neporadíš?!? :-D

A ptám se proto, že se třeba najde někdo ochotnější než ty, kterej neni jako většina nějakej prodavačů, který tomu rozuměj ještě míň než já a vychválej mi třeba TV Thomson za 5tis., že má mnohem lepší obraz než Philips za 15tis.! A přitom je to jen tim, že ten Philips maj připojenej zničenym scartem za 89Kč :-k :-k :-k

Jestli jste někdo ochotnější než Stani, napište mi prosím Váši radu na příspěvek výše...Děkuji. LAIK[/quote]
wizzard (447)|15.4.2006 01:19
Si kup bedny napr. Genius Home Theater 5.1., pripoj k tomu DVD prehravac pripadne aj TV a PC a mas to vybavene....
stani (1647)|15.4.2006 10:21
Koupit si nejlepší CRT TV s HDMI a Progressive Scan(ale to je jedno - klidně i bez tohoto) a k tomu nový DVD přehrávač a ten propojit s TV a zvuk poslouchat pouze přes tuto TV je to samé, jako si nechat postavit nový dům ale bez splachovacího WC - pouze s kadibudkou na dvorku.... :-E

DVD přehrávač si hlavně kupujeme kvůli tomu aby jsme mohli vychutnat nádherný zvuk se všemi efekty který právě tato technologie přináší.
Obraz je až na druhém místě - opravdu: zatímco obraz je vždy limitovám zobrazovadlem, zvuk nikoli.
To že na TV je napsáno nějaké dolby či saround(jak tu někdo napsal :-D ) je úplně jedno - vždy jsou tam jen dva kanály - vždy to bude hrát jen stereo. To pozná i každý laik, že u TV jde zvuk max. ze dvou stran(repráků, kanálů).
Kdežto u 5.1 sestavy jde zvuk nejenom zepředu ale i zezadu a nezávisle na sobě - a právě v takto jsou všechna (novější) DVD dělána. Efekt je to mocný - známý mi říkal, že jejich babička u nich se dívala na jeden DVD film kde by zrovna záběr v dešti a ona si myslela, že venku opravdu prší - to jen pro příklad.

No a na těch DVD je laicky řečeno ten zvuk zakodován ve formátu(5.1) Dolby Digital nebo DTS(momentálně nejlepší). Většina DVD přehrávačů má oba dva dekodéry pro tento zvuk v sobě - takže stačí připojit 5.1 repráky se zesilovačem, např. vzpomínaný Genius Home Theater(sám ho mám - doporučuji).

Někdy se ale (nepochopitelně - vždyť už to není tak drahá záležitost) vyskytne DVD přehrávač bez jednoho nebo dokonce obou(jako právě vzpomínaný LG DVX9900H) dekodérů, pak tedy nezbývá si k takovému přehrávači přikoupit ještě dekodér(pokud už není např. v té 5.1 sestavě obsažen).

Při kupování 5.1 sestavy(beden) nekupovat nějaké laciné plasťáky a je třeba se připravit na ještě jeden výdaj - kabeláž(cca kolem 2000Kč!). Obyčejně se ty sestavy dodávají bez kabelů nebo s kabely tak nepochopitelně nepoužitelnými a směšnými - že jejich použití v praxi je nemyslitelné až skoro vyloučené(velké ztráty a zkreslení). Musí se koupit kvalitní kabel z bezkyslíkaté mědi - čím větší průměr tim lepší a také na konektorech nešetřit - nejlépe pozlacené. Ta kabeláž je pro začátečníka a nezručného docela záhul - doporučuji si vše dobře naměřit(nechat nějakou rezervu) a nechat si někde udělat.
bolek_tvf (13)|15.4.2006 10:54
[quote=stani]Koupit si nejlepší CRT TV s HDMI a Progressive Scan...[/quote]

to je nejaka novinka? Televizory s Progressive Scan?
;-)
stani (1647)|15.4.2006 11:04
[quote=bolek][quote=stani]Koupit si nejlepší CRT TV s HDMI a Progressive Scan...[/quote]

to je nejaka novinka? Televizory s Progressive Scan?
;-)[/quote]

CRT ano....

Aneb zase jeden z nových co rychleji píše než-li přemýšlí... :-I
businessman (82)|15.4.2006 17:40
2Stani:
Děkuji za vyčerpávající rady a doporučení! A omlouvám se za předešlý příspěvek. Díky za ochotu....

A ten zmiňovaný Home Theater od Geniuse 5.1,
-ten má vstup na 6 kanálů, tzn. že musim vést 6 kabelů z DVD do Geniuse?
- A zvuk z DVB-T bývá jen stereo...To po připojení toho sterea do Geniuse budou hrát jen přední repro, nebo se to "rozkopíruje" do všech?
-pak se objevuje problém, jestli lze do Geniuse zapojit zároveň stereo z DVB-T a zároveň 6 kanálů z DVD
-A nakonec, jde nějak nastavit zvlášť hlasitost přední/zadní/boční bedny?!? Jinak bych měl problém s mojí polohou u sledování... Seděl bych u těch zadní repro...

Díky moc.
stani (1647)|15.4.2006 20:33
Zajímavý seznam DVD přehrávačů:

http://www.ahc.cz/divx/
wizzard (447)|15.4.2006 22:25
Sikovny zoznam, len trochu nedotiahnuty...
Pioneer DV-575A MediaTek MTK1389xx Ano/Ne :-E :-E :-E
Je pravda, ze ofic. FW CZ/SK titulky u Divx nepodporuje, ale FW od MTZ je ine kafe (volba velkosti, farby aj polohy titulkov, Region free...)