Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rodinej domek s ctyrma televizema....jak na sat?

JordyMarshall (1)|30.4.2006 11:29
Problem:
Barak 4 televize pouze analog prijem TV.

Pozadavek:
Kazda televize prijem sat. signalu, zvlast(na jedne CT1, na druhe Prima atd.), vsecko na jednu parabolu. Sledovani Czechlink.

Reseni:
Parabola, konvertor... ale co dal?
mirekv (7169)|30.4.2006 11:46
JordyMarshall
Pokud požaduješ výhradně czechlink, tak stačí parabola, LNB, průchozí rozbočovač na 4 směry a 4 přijímače s vlastní kartou. Ovšem lepší řešení je čtyřnásobný LNB QUAD a můžeš sledovat i slovenskou JOJ a TA3.
TomK_tvf (38)|2.5.2006 09:53
[quote=JordyMarshall]
Pozadavek:
Kazda televize prijem sat. signalu, zvlast(na jedne CT1, na druhe Prima atd.), vsecko na jednu parabolu. Sledovani Czechlink.
[/quote]

Jeste tip: Nektere lepsi prijimace umi "sdilet" dekodovaci kartu po seriove lince ci Ethernetem. Da se pak takhle pro 2 prijimace pouzit 1 karta (1 sada karet).
Namatkou Illusion M3/M5, asi Dreamboxy,... (nezkousel jsem).
blueant (820)|2.5.2006 10:13
Illusiony iba dva medzi sebou

U prijimacov LAN (dreambox, ipbox, td ..) je to v podstate hodne prijimacov ;) na jednu kartu.
slo (227)|7.5.2006 11:45
Nejsem Sybila a z karet nevěštím, ale autor si asi myslel, že mu někdo poradí, jakou krabičku si má za stovku koupit, aby z jedné paraboly s konvertorem mohl sledovat cokoliv na kterékoliv televizi...
Prd, levné řešení neexistuje. Pokud jde o CZ-link, tak bych raději dal dohromady analog nebo počkal na pozemní digitál, než zbytečně vyhazovat peníze. 4x karta CZ-link je 10.000,- a sdílení po NETu není pro začátečníkya receiver není nejlevnější (navíc, když budou 4x).
mirekv (7169)|7.5.2006 12:13
[quote=slo]Nejsem Sybila a z karet nevěštím, ale autor si asi myslel, že mu někdo poradí, jakou krabičku si má za stovku koupit, aby z jedné paraboly s konvertorem mohl sledovat cokoliv na kterékoliv televizi... [/quote]
No a nedostal ode mě odpověď? Neptal se na levné řešení, ale na řešení. To ať si přebere. Ovšem s tím pozemním digitálem máš pravdu, párkrát jsem to taky poradil.
Tidlidam (7)|25.6.2006 22:55
ja mam napr. rovnaky problem, tiez mam dom so 4xTV a vsade chcem prijimat satelitny signal, stym ze budem na kazdom nezavazne prepinat programy. Ake Prijimace odporucate? Ten Dreambox mi je sympaticky, pokym to dokazem cez LAN rozmozit na 4 prijimace..aky dreambox a ake dalsie 3prijimace potrebujem?

dakujem
Zako (12)|26.6.2006 18:37
[quote=Tidlidam]ja mam napr. rovnaky problem, tiez mam dom so 4xTV a vsade chcem prijimat satelitny signal, stym ze budem na kazdom nezavazne prepinat programy. Ake Prijimace odporucate? Ten Dreambox mi je sympaticky, pokym to dokazem cez LAN rozmozit na 4 prijimace..aky dreambox a ake dalsie 3prijimace potrebujem?

dakujem[/quote]
Riesenie je jednoduche.
2x parabola s twin konvertorom
4x AB Ipbox 200S
cena CCa 30 000.
8-)
mirekv (7169)|26.6.2006 19:19
Zako
A proč ne jednu parabolu s Quad LNB?
Tidlidam (7)|26.6.2006 19:25
teda tak som to myslel 1xparabola so styrmi konvertormi.
4 Primace..

existuje nieco take ze budem mat dekodovaciu kartu v jednom prijimaci, a necham to zdielat pre dalsie tri?
Zako (12)|26.6.2006 21:23
[quote=mirekv]Zako
A proč ne jednu parabolu s Quad LNB?[/quote]

Kombinacii je vela.
Napr, druha parabola moze byt otocena na iny sat, na kazdej moze byt viac konvertorov+ prepinac, moze to byt skombinovane s motorickym ntacanim a pod.

Co len chces
Zako (12)|26.6.2006 21:24
[quote=Tidlidam]teda tak som to myslel 1xparabola so styrmi konvertormi.
4 Primace..

existuje nieco take ze budem mat dekodovaciu kartu v jednom prijimaci, a necham to zdielat pre dalsie tri?[/quote]

Existuje, uz som pisal
mirekv (7169)|26.6.2006 21:41
Podle mě je dnes optimální sestava pro 4 přijímače větší parabola, aspoň "80", 2 LNB Quad s menšími hlavami aby se vešly vedle sebe na klasickou Astru a Astru 3A (ostatní saty jsou o h...)a diseqc přepínačem pro každý přijímač. V přijímačích, sdílení karet apod. se moc nevyznám.
25405000864_0_708.jpg
blueant (820)|26.6.2006 21:52
[quote=mirekv]Podle mě je dnes optimální sestava pro 4 přijímače větší parabola, aspoň "80", 2 LNB Quad s menšími hlavami aby se vešly vedle sebe na klasickou Astru a Astru 3A (ostatní saty jsou o h...)a diseqc přepínačem pro každý přijímač. V přijímačích, sdílení karet apod. se moc nevyznám.[/quote]

No na 80 cm sa uz vojdu vedla seba aj klasicke konvertory

Ale ja by som odporucal este o nieco vacsiu parabolu napr. u nas maju za dobru cenu 95 cm.

Myslim ze velmi zaujimavy je aj HOTBIRD - je tam kopec dobrych aj FTA programov. (nnehovoriac o emu ktore na prijimaci s LAN isto bude ;) )
mirekv (7169)|26.6.2006 22:05
blueant
Když jsem mluvil o "80" parabole, měl jsem samo na mysli offsetku 80/100. Ty tam nacpeš na multifocus vedle sebe klasické LNB?
blueant (820)|27.6.2006 07:19
[quote=mirekv]blueant
Když jsem mluvil o "80" parabole, měl jsem samo na mysli offsetku 80/100. Ty tam nacpeš na multifocus vedle sebe klasické LNB?[/quote]

No na stredovku by sa multifeed robil dost blbo ;)

JJ u nasich mam 80 cm (ci /100 neviem ;) ) - a mam tam 3ks klasicke abcomacke QUADY ( 13E + 19.2E + 23.5E) skoro tesne na sebe
Tidlidam (7)|27.6.2006 14:39
super.. takze Parabolu o rozmeru cca.90-100 cm,
a potom uz len 4ks konvertory a som zahojeny.. este styri prijimace, z toho cez jeden to skusim nechat zdielat..

moc ste mi pomohli .. dikes..
idem pobehat nejake obchodiky, zamerane na SAT. techniku a nieco vyspekulujem.

dikes
blueant (820)|27.6.2006 15:47
[quote=Tidlidam]super.. takze Parabolu o rozmeru cca.90-100 cm,
a potom uz len 4ks konvertory a som zahojeny.. este styri prijimace, z toho cez jeden to skusim nechat zdielat..

moc ste mi pomohli .. dikes..
idem pobehat nejake obchodiky, zamerane na SAT. techniku a nieco vyspekulujem.

dikes[/quote]

nie 4ks konvertory !!!


Pocet konvertorov je podla toho kolko chces chytat bez natacania druzic

Pocet prijimacov mas podla vystupov z konvertora

SINGLE - 1
TWIN - 2
QUAD - 4 (pozor nir lacnejsi QUATRO - ten sa pouziva so zariadenim MULTISWITCH)

cize ty potrebujes na jednu druzicu pre 4 prijimace 1ks QUAD konvertor.

A ty nedavas cez jeden prijimac zdielat. Potrebujes vsetky prijimace s LAN a potom mozu zdielat komplet medzi sebou.
Tidlidam (7)|5.9.2006 17:02
a dokazem rozniest aj signal U** ? czecklinku a slovak linkU? uplne v pohode medzi tymi styrmi AB IPBOXami?
blueant (820)|6.9.2006 13:47
[quote=Tidlidam]a dokazem rozniest aj signal U** ? czecklinku a slovak linkU? uplne v pohode medzi tymi styrmi AB IPBOXami?[/quote]

Ano - potrebujes 2ks QUADov.