Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pls První nahrávka v 720*528 po restaru poloviční formát

otesanek (8)|2.5.2006 22:47
Sem začátečník a možná že to tu je i někde napsané ale o videu je toho tolik že to dá ještě trochu víc učení proto se nesměle odvažuji prosit o radu.
Poprvé zkouším z karty Winfást 2000 XP vymačkat maximum teď sem si s tím hrál přez víkend a bohužel nevím co dělám blbě odzkoušel sem kodeky MJPEG, DivX, HuffiUV se všemi to bylo stejné nastavil sem velký formát obrazu udělal zkušební nahrávku ukončil Winfast PWR a při další nahrávce už formát spadnul na polovic.
konfgig PC je tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1963
Možná že celé je to způsobeno jen neporozuměním odpovědí které jsem zde již obdržel MPEG-4 je samostatný kodek nebo do něj patří i ty které jsem zkoušel?
Pak by sem už alespoň tušil proč mi to nejde. :OO :-(((
jojto (865)|3.5.2006 07:54
Precitaj si na zaciatok aspon TOTO
otesanek (8)|3.5.2006 12:24
Rád se poučím bohužel ten servr je ve výstavbě. Nicméně teď sem přelétl topiky na tomto fóru a je tu samostatná sekce o kodecích možná že by mi to pomohlo místo tebou doporučovaného. Já věděl že mne k tomu nekdo donutí :-R :-!!! :(( :-((( dobře mi tak nemám se hloupě ptát.
ODSakEda (2278)|3.5.2006 23:54
Mnoo WinFasty maj jednu drobnou chybku v aplikacích PVR a to: po změně jiného než přednastaveného formátu a kodeku v předvolbě, tedy např. po nastavení DivX a zvolení rozlišení, dej toto nastavení uložit jako (např. DivX 720x576! - proč píšeš 528???..) Pak teporve se toto uloží a po restartu aplikace PVR se to nezresetuje!


Jen ještě varuji, že pro "nanrávání" rovnou do DivX v plném rozlišení - 720x576, je třeba CPU alespon 2,4GHz/533Hz sběrnici!!!!! (a zvuk "jen" do PCM (WAV- tedy nekomprimovaně) neb komprimovat v reálu současně i audio již ale opravdu vyžaduje CPU silně přes 3GHz/800MHz!)
Bullback (352)|9.5.2006 13:52
ODSakEda
[quote]komprimovat v reálu současně i audio již ale opravdu vyžaduje CPU silně přes 3GHz/800MHz!)[/quote]

A pořádnou klimatizaci v "nahrávacím studiu" aby ses neupek :-E :-E :-E
Whitejoker (616)|11.5.2006 11:02
[quote=otesanek]odzkoušel sem kodeky MJPEG, DivX, HuffiUV. MPEG-4 je samostatný kodek nebo do něj patří i ty které jsem zkoušel?
:OO :-((([/quote]
MPEG-4 je typ komprese. Pod tímhle označením je několik typů kodeků: např. DivX, Xvid, 3vid, Mrchosoftí kodeky (těch je celý pytel), nějaké má i Ohryzek, H.261 a určitě spousty dalších.
Kodeky MJPEG a Huffyuv nejsou MPEG-4