Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc - s novou verzi codecu vypadavaji snimky :(

imported_roger (13)|15.8.2004 00:14
Zdravim
Mam tv kartu leadtek winfast tv 2000xp expert (posledni drivery) a pro nahravani pouzivam program winfast PVR, rozliseni 768x576 a kodek xvid (nejaky starsi, nevim presne verzi, 0.neco) a bitrate 1500. Pri nahravani se video sice skubalo, ale ve finale byl obraz zcela plynuly. Nyni mi vsak nesel prehrat jeden film (Hellboy.DVDRiP.XViD-DvP), tak jsem si nainstaloval kodek xvid 1.0.1. Film mi ted prehrat sice jde, ale pri nahravani na TV karte se skube jak nahravani, tak vysledny obraz :-(((
Zkusil jsem odinstalovat 1.0.1 a vratit zpet nejakou ne-1.x.x verzi, ale bohuzel to skubani (vypadavani snimku(?) i pri prehravani pretrvava ... stejne tak jsem zkusil snizit bitrate a nic... netusite nekdo jak to vratit do puvodnich koleji?
P.S. pri mensim rozliseni je vse pochopitelne (?) plynule, ale ja bych rad zustal u 768x576
Whitejoker (616)|15.8.2004 10:37
nevím, jakou máš mašinu - jestli ti stíhá.
Možná by mohlo pomoci změnit 4CC identifikátor AVI souboru pomocí programu FourCC changer (někde tady v downloadu) např. na identifikátor DIVX.
Možná se ti jen tlučou nějaké kodeky s něčím jiným - obvyklý problém, když nainstaluješ nějaké codecpacky.
Wj
imported_roger (13)|15.8.2004 11:03
mam athlona XP 1800+, 256 ram, jestli to stiha - no proc by nestihal, jak rikam predtim to slo ... taky jsem si zkousel trosku hrat s nastavenim, kdyz dam nahravat bez jakehokoliv kodeku, tak se to nahraje plynule, ale 20 vterin ma 500 MB takze to by neslo. Taky kdyz u xvidu dam volbu Motion search precision na 0 - none, tak to taky jde ale obraz je pak jedna velka mozaika
Ivo Mašek (10205)|15.8.2004 11:18
S tím "přeinstalováním" kodeků jsi tomu dal ránu. Kodek je sice hezká věc, ale zacházet s ním velmi opatrně - je velmi vlezlý a houževnatý.
V registrech ti zůstaly záznamy od těch "nových" kodeků. Teď tam máš zřejmě "slátaninu" obou verzí. A těch se jen tak nezbavíš.
Mike (617)|16.8.2004 09:29
Před anhráváním nastav rkvalitu enkódování, je tam od High quality až po Fast, je třeba najít nějaký kompromis