Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast PVR a zátěž CPU

Sende (7)|15.8.2004 03:57
Mám problém se zachytáváním videa s Winfast TV 2000 a originálním WinFast PVR. Mám poslední verzi aplikace i ovladačů, systém Windows XP, procesor je Celeron Tualatin 1,3 GHz. Už jen samotné sledování TV dělá na procesoru zátěž kolem 30-40% (jede to samozřejmě přes overlay). Zachytávat pak můžu jen do polovičního PALu, při 720x576 to pochopitelně brutálně nestíhá (mám teď na mysli MPEG, žádný DivX). Nevíte, co s tím? Zkoušel jsem i ATV2000, ale nějak mi to nechce fungovat. Když vyberu mojí kartu v nastavení z nabídky a dám "Použít", tak to hodí chybovou hlášku ve smyslu, že "nelze najít požadovaný hardware nebo nejsou nainstalované ovladače".
Poradíte mi někdo, prosím? Co používáte na zachytávání s touhle kartou vy? Jaký soft, jaké nastavení?
Díky moc.
Whitejoker (616)|15.8.2004 10:41
Zkus v registrech vypnout automatické spouštění po startu nějakého obslužného programu PVR (je to snad jakýsi scheduler, nebo tak něco - hledej v registrech v klíčích RUN, RUNONCE, RUNSERVICE,atd).
Po vypnutí toho obslužného programu ti nepůjde dálkové ovládání, na druhou stranu ti nebude tuhnout počítač.
Wj
Ivo Mašek (10205)|15.8.2004 11:00
V pravém dolním rohu obrazovky (tam, co jsou hodiny, reprák ...) máš ikonku PVR. Ta má jediný účel - funkce dálkového ovládání.(a "brzda" systému)
Do příkazového řádku napiš "msconfig". Klikni na "po spuštění" a zruš tam odfajfkování PVR. (ve volných systémových prostředcích ti přibudou asi tak 2-3%)
Televizi i rádio si otvírej z program files.
Ještě si zkontroluj, co je napsáno v program files v kolonce "po spuštění" - všechny "nepotřebné hovadiny" smazat.
Tož, asi tak.
Sende (7)|15.8.2004 12:43
Zkusil jsem to, ale celkem jsem čekal, jak to dopadne. Ani trošku to nepomohlo. :-? Bohužel...
Nevíte aspoň, jak nastavit ATV2000, aby si to rozumělo s mojí kartou? Proč to nefunguje, i když je Winfast TV 2000 v seznamu podporovaných karet a je i možnost v nastavení ji vybrat? To nechápu...
Ivo Mašek (10205)|15.8.2004 13:21
Já mám TV2000XP-Expert, Tualatin 1,4, nemám s kartou nejmenší problém.
Doufám, že základní deska není typu: CPU - Intel, čipová sada - VIA.
Sende (7)|15.8.2004 14:18
Ne ne, čipset je taky Intel. Jsem zoufalej. Když jsem měl ještě starou šunku (Celeron 366), tak jsem se těšil, jak budu moc krásně grabovat do plnýho PALu, až budu mít lepší CPU a teď tohle. :-(((
Ivo Mašek (10205)|15.8.2004 14:54
Já nahrávám dokumenty z Discovery, Spektrum, NationalGeo., apod. Takže žádná velká kvalita.
Nastavuji:
Video Quality - 800
Target data - 6000 až 8000 Kbps
Vše pro MPEG 2

To nastavení není ale univerzální - pro každou mašinu je to jiné. Používám originál ovladače / software z CD. (pozor: nikdy nepoužívat ovladače z února 2004).

Když tak zkus vše kompletně odinstalovat tak, aby PC bylo ve stavu, jako by tam nikdy nebyla žádná tv-karta. Potom ji nainstaluj s tím, co máš na přiloženém CD. Snaž se, aby instalace hardweru TV-karty byla v pořadí poslední instalací na tvém PC.
Sende (7)|15.8.2004 19:43
Jenže já mám Winfast TV 2000, úplně tu první původní kartu. Ovladače, co jsem dostal na CD, tehdy ještě ani nebyly pro Windows 2000, natož pro XP. To se použít nedá. Ten software tehdy vypadal zcela jinak než ten aktualní pro XP (dělal na CPU zátěž 0%), ale grabovat se v tom nedalo, bylo to nestabilní, pouze pod Win98, žádný MPEG 1 ani 2..., prostě nepoužitelné.
Teď mám PVR verze 3.0.9.69 a ovladače verze 5.13.1.279 (ze 17.6. 2004). Všechno šlape krásně, jsem spokojen, až na tu zátěž CPU a tím pádem nemožnost grabovat ve větším rozlišení jak 352x288.
Ale co si pamatuju, tak to dělalo už od začátku bez ohledu na verzi ovladače nebo PVR a to i po čisté instalaci XP. Já vím, že jsem otravnej, ale prostě nic z těchto osvědčených fint nepomohlo. :-(
Ivo Mašek (10205)|15.8.2004 20:15
Zkus se podívat na:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
na ovladače pro starší verze TV2000. Mám dojem, že tam něco takovýho je. Ty bys neměl používat verze pro Experta.
Jinak nevím. Fakt je, že ty první verze s WinXP nepočítali, a nebyly dokonalé - myslím, že byly ještě mono, teletext bez "české" normy atd.
Fakt nevím, co poradit.
Whitejoker (616)|15.8.2004 22:15
Zkus se na netu podívat na jiných ovlaačích - buď přímo Leadtek, jestli má historii, nebo nějaký server s ovladači (http://www.driverguide.com, nebo tak něco)
Wj
Whitejoker (616)|15.8.2004 22:39
[quote=Sende] Co používáte na zachytávání s touhle kartou vy? Jaký soft, jaké nastavení?
Díky moc.[/quote]
Originál program Leadtek (verzi mi to nechce říci, ale koupil jsem to někdy nanpodzim 2002), ovladače z té doby na orig CD. W98SE, AMD6 K-2/450 MHZ, taky do 1/2 PAL, bez vypadlých snímků. Nijak zvlášť jsem to nenastavoval, jen ladění kanálů - kabelovka.
Pro grabování orig. soft, nebo VirtualVCR. Kodeky buď Huufy (2.1.1) nebo PIC MJPEG (q 19). Pro sledování telky (když manželka a dcery čumí na nějakou telenovelu) DScaler 3.1.2.
Wj
Sende (7)|15.8.2004 22:43
Tak teletext zrovna funguje perfektně (i s češtinou). :-)

Zkusím se teda podívat po jiných ovladačích, díky za tipy na stránky.
Poutnikl (14)|26.9.2004 20:06
[quote=Sende]Jenže já mám Winfast TV 2000, úplně tu první původní kartu. Ovladače, co jsem dostal na CD, tehdy ještě ani nebyly pro Windows 2000, natož pro XP. To se použít nedá. Ten software tehdy vypadal zcela jinak než ten aktualní pro XP (dělal na CPU zátěž 0%), ale grabovat se v tom nedalo, bylo to nestabilní, pouze pod Win98, žádný MPEG 1 ani 2..., prostě nepoužitelné.
Teď mám PVR verze 3.0.9.69 a ovladače verze 5.13.1.279 (ze 17.6. 2004). Všechno šlape krásně, jsem spokojen, až na tu zátěž CPU a tím pádem nemožnost grabovat ve větším rozlišení jak 352x288.
Ale co si pamatuju, tak to dělalo už od začátku bez ohledu na verzi ovladače nebo PVR a to i po čisté instalaci XP. Já vím, že jsem otravnej, ale prostě nic z těchto osvědčených fint nepomohlo. :-([/quote]

Já mám Experta, win98Se, Celeron 600, PVR 3.0.9.55 z května, tu poslední "1854-all_winfastpvr_40817.zip" jsem musel odinstalovat, zbláznila mi PC.

Grabuji Xvidem do 384*288 bez komprese zvuku, žere mi to tak
75-80CPU, zvuk když tak dodělám potom.
drivery 5.12.1.3304 - myslím z července
klikar (3)|12.10.2004 16:10
Skus pohladat polozku VMR9(myslim, ze by sa mala volat takto, alebo podobne) a vypnut ju. Mala by byt v nastaveniach na 2 zalozke(Video settings) . Napis ci ti to pomohlo.