Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dazzle DVC 90 - znovuobjevení Ameriky

matess (128)|18.8.2004 08:44
Tak sem si koupil tuhle hračičku pro malý dětičky ( moja mi nedala víc peněz na lepší přístroj :(( ) a po nainstalování sem byl rozhořčen funkčností... Připojené video+audio se zobrazovalo na monitoru mormálně (celkem ucházející kvalita) ale po započetí nahrávání se obraz začal trhat a aj zachycený výsledek byl celý potrhaný :-? Tak sem vložil CD WXPSP1 a počal čistit hardisky.....Po přeinstalování obrat o 180stupňů - zachytávání probíhá OK, aj výsledek je perfektní. Napadlo mě, že to bylo pořadím instalace ovladačů a SW... je to možné??
A trápí mě jedna věc: když chcu zachytávat Vegasem, napíše mi to, že Vegas could not open this device a že mám zkontrolovat, jestli zařízení nepoužívá nejaká jiná aplikace... :-(( :-(( :OO :-(( :-((
matess (128)|18.8.2004 13:47
[quote=matess] Napadlo mě, že to bylo pořadím instalace ovladačů a SW... je to možné??[/quote]

:(( :(( :(( :(( Tak je to zas v p****i
Po restartu PC to zase začalo škubat :-((( :-((( :-((( :-((( :-(((
Su bezradný... Nemože za to zvukovka On Board??
Ivo Mašek (10205)|18.8.2004 14:40
Faktem je, že u některých karet se některé ovladače nesnáší s některými aplikacemi. Seriozní výrobce by měl mít webové stránky se svými ovladači, kde upozorní na to, co dát za ovladače a aplikace dohromady.
Jen tak mezi řečí: co máš za mašinu - CPU, zdroj, grafika, rychlost sběrnice(FSB)... povídej.
Pitomec (10211)|18.8.2004 14:56
Vypnout ACPI a zajistit kartě samostatný IRQ.
matess (128)|18.8.2004 15:09
Mám P4 2,8HT, MB Intel Pearl 800MHz, G-Force4200Ti, zdroj 300W, čtyři HDD, DVD+-RW, a Pinnacle PCTV a teď nově Dazzle DVC90.
Na stránky výrobce sem se díval, ale žádný informace o kompatibilitě sem nenašel :-((( (asi se Pinnacle o DVC moc nestará).

To Pitomec: Tím ACPI myslíš ASPI?? Žádné sem neinstaloval. Mám tam jenom ovladače na zvuk (OnBoard), na PCTV, na DVC90, pak ze softu NetFramework, Vegas a DVDA.
To IRQ je co? Dazzle je připojený na USB2.
Ivo Mašek (10205)|18.8.2004 15:10
Samostatný IRQ se mu asi nepovede. Ono by možná stačilo, kdyby karta nebyla na jednom IRQ se zvukovkou.
matess (128)|18.8.2004 15:19
To se dá nějak nastavit?
stayman (12393)|18.8.2004 15:34
Prehod hocjaku kartu v PCI slote do ineho... ACPI nevypinaj, nema s tym nic spolocne, skor naopak, ochudobnis si PC ale ak pouzivas W3.11, tak to mozno pomoze :-D
Ivo Mašek (10205)|18.8.2004 15:42
ovládací panely / systém / správce zařízení / systémová zařízení: hned první položka je Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) BIOS.
ve správci zařízení klikni také na zobrazit podle připojení. Tam se objeví připojená zařízení v ACPI.

Každý hardware má přiřazené svoje IRQ (něco, jako adresa). Některá zařízení jsou sdílená a jsou na jednom IRQ. Někdy to vadí, někdy ne. Většinou vadí na jednom IRQ sdílení tv-karty a zvukovky. Dochází ke konfliktu zařízení.
Vzhledem k tomu, že o PC nemáš ani šajnu (což je v pořádku - já zase nerozumím vysoké pilotáži :-) ), nedoporučuji ti se v tom hrabat. Nedáš to dohromady.
Tvůj problém bude v tom, že máš v počítači 2 hardwary pro tv. (což tedy nechápu - ale nemusím zase všechno vědět).
matess (128)|18.8.2004 16:02
ACPI tam nemám, je to všechno česky. Može to byt ten "programovatelný řadič přerušení"?
Ivo Mašek (10205)|18.8.2004 16:08
Ne.
To není možný, abys to tam neměl. ( to ACPI, to se do češtiny nepřekládá)
Na řadič přerušení nesahej.
Pitomec (10211)|18.8.2004 16:46
matess: ACPI klidně zruš (ve "Vlastnosti systému/Hardware/Správce zařízení/Počítač" to předělej na "Standardní PC"), protože kromě faktu, že se pak PC musí vypínat ručně (pro někoho zřejmě nepřekonatelný problém... 9-) ) to žádnou jinou újmu nepřináší a naopak máš šanci přesně zjistit, co na jakým IRQ visí. Jinak ti debilo-Wokna akorát ukáží virtuální IRQ, což je ti ho*no platný.
stayman (12393)|18.8.2004 19:18
Pitomec, ty si nepoucitelny, pre XP je virtualne to najlepsie co mozes mat, navyse spominas si na staru diskusiu ??? Su ti tie dalsie prd platne, aj tak maju jeden spolocny kanal = IRQ2/z9 aj napriek tomu ze maju vyssiu prioritu od 8 (tento je obsadeny) az po 15 ako IRQ 3 az 7 \/ S vypnutym ACPI neprichadzas len o tu nemoznost vypnutia PC, ale o celkove riadenie enerie operacnym systemom, teda aj nemoznost riadenia energetickych zariadeni, ovladanie PC setrenim enrgie, rezim spanku atd atd. Take somariny mu prosim nerad, je na to neskoro, pise sa rok 2004 :-D
Pitomec (10211)|18.8.2004 21:37
[quote=StayMan by €RikŁ€]Pitomec, ty si nepoucitelny, pre XP je virtualne to najlepsie co mozes mat, navyse spominas si na staru diskusiu ??? Su ti tie dalsie prd platne, aj tak maju jeden spolocny kanal = IRQ2/z9 aj napriek tomu ze maju vyssiu prioritu od 8 (tento je obsadeny) az po 15 ako IRQ 3 az 7 \/ S vypnutym ACPI neprichadzas len o tu nemoznost vypnutia PC, ale o celkove riadenie enerie operacnym systemom, teda aj nemoznost riadenia energetickych zariadeni, ovladanie PC setrenim enrgie, rezim spanku atd atd. Take somariny mu prosim nerad, je na to neskoro, pise sa rok 2004 :-D[/quote]

To je samozřejmě blbost, co píšeš - virtuální IRQ může být přínosem, pokud to už jinak nejde (např. plně obsazených 8USB+plný PCI sloty atp.) - ovšem v okamžiku, kdy v PC používám kupř. jedno USB a dva PCI sloty, tak je mnohem lepší rozházet zařízení tak, aby virtuální IRQ nebylo vůbec potřeba. A toho se docílí jenom vypnutím ACPI.
Co se týká šetření energií a dalších hloupostí: Hmm - opravdu si seš jistej, že píšeš příspěvek v roce 2004? :-) Pokud pracuju s videem, tak mě absolutně takový ptákoviny (vhodný nejvýš někam do nějaký serverovny :-) ) netrápí a na režim spánku si dám radši 10 B-)
stayman (12393)|19.8.2004 09:16
Aha, ked uz mas plne PC, taj JE PRINOSOM virtualne IRQ (tam ti to nevadi vsak?) a ked nie je plne, tak uz to vadi. Hmmm, dobra uvaha, ale neva, tvoj nazor. :-D

Tak nikdo PC neinstaluje, ze z toho spravi STANDARDNE PC \/ , preto ten rok 2004 (a blizi sa 2005) :-) Aj pre notebook je to idealne vsak, kde castokrat mas uz viac periferii od uaciatku ako u desktopu.
Pitomec (10211)|20.8.2004 08:45
[quote=StayMan by €RikŁ€]Aha, ked uz mas plne PC, taj JE PRINOSOM virtualne IRQ (tam ti to nevadi vsak?) a ked nie je plne, tak uz to vadi. Hmmm, dobra uvaha, ale neva, tvoj nazor. :-D

Tak nikdo PC neinstaluje, ze z toho spravi STANDARDNE PC \/ , preto ten rok 2004 (a blizi sa 2005) :-) Aj pre notebook je to idealne vsak, kde castokrat mas uz viac periferii od uaciatku ako u desktopu.[/quote]

Virtuální IRQ mně samozřejmě vadí, ale v určitých situacích je lepší, než spadnout ze schodů... - kdyby kokoti u WINTELu v dávných dobách, kdy zvyšovali IRQ z 8 na 15, změnili celkovou strukturu (což nebyl problém), tak tady je dneska těch skutečných IRQ klidně 48... Neudělali nic, a tak je uživatel akorát nas**nej :-I

Já tak PC zrovna instaluju (jako "Standardní PC") - pokud bych neinstaloval, tak např. s DVD Masterem si můžu akorát podložit skříň, protože nezachytím plynule ani minutu...
V každým případě ale platí, že pokud ACPI někomu nedělá problémy, tak ať s ničím neexperimentuje a nechá to tak, jak to je.
stayman (12393)|20.8.2004 12:34
Ok, ale viac co vadi nie je zdielane IRQ, to moze kludne byt (a aj vzdy je vsetky vyssie "tecuce" cez IRQ2), ale adresovanie a DMA, su to polozky v tom "msinfo32" -> Vstupno-vystupne I/O a pamet. \/
Anonymous (825)|22.8.2004 16:53
To jsou krámy ty hloupý počítače a poruchový PCI karty že jo ???

Kdybych se měl vrátit do dob kdy jsem čachroval s kartama v PC a stejně u neznačkových (levných) desek to nepomáhalo jak na irq ACPI tak z Biosu PC tak bych měl na zachytávání stále jen VHS :(( :(( :((

Má-li PC za něco stát tak max. 1 PCI kartu, 1x DVD, 1x HDD a je to skoro přetížený :(( :(( :((
Spíš o tom to je než o IRQ, některé karty nemohou jet paralelně tak jako tak, jiná napětí, inpedance atd.
Jinak nesdílené IRQ nemohlo být jen u ISA, u PCI to může jít ale nemusí 9-)
Ivo Mašek (10205)|22.8.2004 17:07
Ty jsi to správně rozsek :-D . Ty nikdy nezklameš :-)
matess (128)|23.8.2004 07:37
[quote=Ivo Mašek] To není možný, abys to tam neměl. ( to ACPI, to se do češtiny nepřekládá)[/quote]

Anonymous (825)|23.8.2004 11:12
Je pod tím počítačem a né v nějakým systémovým zařízení.
matess (128)|23.8.2004 11:39
Trocha teorie:
Když z komplu vytáhnu úplně všechny karty, nechám jenom grafárnu a dva hdd, připojím na usb Dazzla hajzla a znovu přeinstaluju Wokna, tak by to mělo chodit na 100%, ne? :-?
Pak se nebude mít co sdílet, možná jenom usb myš ale jinak nic...teoreticky.....ta myš by neměla vadit, když je Dazzl hajzl taky na usb, že :-?
matess (128)|27.8.2004 10:13
Takže žádný IRQ ani ACPI nepomáhá, jediné schůdné a fungující řešení v mém případě je zachytávání obrazu dodaným SW PS Quick Start a souběžné zachytávání zvuku jinou aplikací, např. Musicmatch Jukebox. :-G Samozřejmě následné sloučení a synchronizace ve Vegasu (práce na cca. 10 minut).
Je to komplikované, ale funguje to spolehlivě. Nepomohlo dokonce ani použití jiných programů k zachytávání (většina navíc neumožňovala DV avi ani mpeg2 nemluvě o rozlišení 720x576!!!).

P.S.: Dneska už sem spal klidně 8-) 8-) 8-) :-!!! :-!!! 8-) 8-) 8-)
Anonymous (825)|27.8.2004 18:20
[quote=matess]jediné schůdné a fungující řešení v mém případě je zachytávání obrazu dodaným SW PS Quick Start a souběžné zachytávání zvuku jinou aplikací, např. Musicmatch Jukebox [/quote]

To bych se na to vys*al ... :((
matess (128)|28.8.2004 08:37
Zas je to v prde*i :(( :(( :(( V pondělí du Dazzla hajzla reklamovat.....