Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytávání videa na druhý disk

Matoni (5)|6.7.2006 11:58
Dobrý den, jelikož dost často nahrávám z televize filmy, pořídil jsem si k tomuto účelu druhý pevný disk,který je určen výhradně k zachytávání a úpravě videa. K zachytávání používám iuVCR a VirtualDub.Tyto programy jsou nainstalovány na prvním disku v oddílu F. ( První disk je rozdělen na dva oddíly C a F ).
Nyní k problému. Ve VirtualDubu je nahrávání naprosto bez problémů, ale iuVCR spůsobuje velký výpadek snímků, pokud film ukládám na nový disk. ( Disk E ).Při nahrávání na první disk ( oddíl F) je ztráta v mezích normy(cca při dvou hodinové nahrávce ztráta v průměru 4-5 snímků).
Zkoušel jsem iuVCR nainstalovat na nový disk, ale bohužel se stejným výsledkem. VirtualDub nahrává na nový disk naprosto bez problému. Dá se říci , že se stoprocentní úspěšností.

Sestava :CPU typ AMD Athlon 64 3000+
základní deska ASRock K8Upgrade-1689 (4 PCI, 1 AGP, 1 Future CPU Port, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
Grafická karta RADEON X800 GTO Secondary (256 MB)
Pracovní paměť 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Pevný disk WDC WD1200JB-00GVA0 (111 GB, IDE)
Pevný disk ST3250824A (232 GB, IDE)

Může mě někdo poradit co s tím ?
Předem všem děkuji za odpovědi.
Senior " Matoni "
leo (345)|6.7.2006 14:14
Napadá mne jediné, podívat se do nastavení iuvcr, zda nemá nastavený odkládací adresář na nějakou partition starého disku. Obvykle programy berou defaultně lokální temp přihlášeného uživatele (u tebe asi C:\Documents and Settings\uživatel\Local Settings\Temp\). Pokud to jde v iuvcr změnit, tak to nastav na ten nový disk E, mohlo by to pomoci.

Nenapsals, jak vysoké je vytížení procesoru v obou programech? Může být problém v tom, že v iuvcr nejede overlay a pak je vytížení CPU vyšší. Myslím, že v iuvcr jde zakázat náhled při zachytávání (pokud ne tak sorry, naposledy jsem iuvcr použil před asi 4 roky).
Matoni (5)|6.7.2006 16:12
Díky za reakci, v obou programech se jedná o absolutně stejné vytížení procesoru a to v rozmezí 45% - 60%.
Matoni (5)|6.7.2006 16:53
Co se týká nastavení iuVCR, tak to mám vše správně nasměrováno na nový disk. a bohužel vše je stejné.Nejdříve jsem myslel,jestli není nový disk vadný, ale když VD nahrává naprosto bez chyb a bez výpadku obrazu, tak bude chyba bude někde jinde.
Nevím opravdu nevím , co s tím.
vilik (127)|6.7.2006 19:06
Zkus ten disk na zachytávání zapojit jako Primary Slave.
Dále zkontrolovat, aby disk byl v režimu DMA
leo (345)|6.7.2006 21:48
Akorát nevím, čím to zachytáváš. Jestli přes grafickou kartu (VIVO), tak zkus jiné drivery grafárny. Pokud přes TV kartu (napiš jakou), zkus jiné drivery TV karty.
Matoni (5)|6.7.2006 23:33
Grafická karta je : ATI RADEON X 800 GTO, a nahrávám přes TV kartu Honestech SAA 7134 TV CARD.
Ovladače jsou nejnovější krom TV karty. Novější jsem nenašel ( originál ),je možné použít jiné ?Nějáké " univerzální ". Doufám že pochopíte , že jsem jen starší amatér a pokud tu plácám blbosti , tak mě omluvte.
Zatím díky za ochotu a pomoc.
leo (345)|7.7.2006 13:24
Tady na tvfreaku jsou ovladače tvé TV karty verze 1.40 z roku 2002, pokud máš starší, tak je zkus změnit.

Škoda, že se neozve někdo, kdo má TV kartu s tímto čipem. Já mám starší BT878 a ta je celkem dobře podporovaná, funguje s řadou aplikací a mohu si vybírat. Je také možné, že si iuvcr s tímto chipem SAA 7134 dost dobře nerozumí. Dobré ohlasy jsou na TV aplikaci Fly2000, můžeš vyzkoušet. Nebo virtualvcr nebo ATV2000.
mirekv (7169)|7.7.2006 13:40
Matoni
Zkus se podívat k Atifanovi http://atifan.ati.cz/
Milosbb (889)|7.7.2006 16:35
Matoni
Ako ti radí leo, ku karte s chipom SAA 7134 je najlepší soft FLY2000TV, ku ktorému všetko potrebné, vrátane download a nastavení nájdeš tu :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

------------------------
Matoni (5)|9.7.2006 12:15
Zdravím , a přeji hezké odpoledne.Děkuji Vám za rady a tipy.Vše v nejbližších dnech vyzkouším a dám vědět.
Ještě jednou díky M.