Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FTA satelit - zakladni informace

mikimauz (90)|18.7.2006 16:34
Zdravim,...

moji prarodice, kteri bydli o patro nize si budou porizovat asi nejakej satelit FTA, tak zhruba kolem 2.000-2.500kc = nic moc... Chcou ho kvuli krestanske televizi TVNOE (děs..) :-k , a tak me napadlo, ze bych si koupil skystar 2 PCI specialne kvuli DVB-S, s jejich souhlasem si to pripojil k satelitu, a mel DVB-S. jinak na DVB-T uz mam AirStar 2, takze neplanuju chytat z te astry CT1, CT2, [email]N@va,...atd[/email] = neplanuju kupovat kartu CZlink... Satelitni technice vubec nerozumim, tak se chci zeptat na par opravdu zakaldnich veci:

1) kolik je na te astre (nejen na 3A) FTA programu, a jake to jsou..?? prosim o nejaky aktualni list

2) muzou prarodice treba v jednu chvili sledovat tu TVNOE, a ja treba ORF1..??

3) ten satelit jde vzdy naladit jen na jednu astru? (napr.: nemuze to byt naladeno treba nejakej program z astry 3A, a nejakej program z astry 1C..??)

4) na jakym satelitu je nejvice FTA programu, a jakych..

mluvi se o tisicich programech, ale ja se koukal na seznam FTA TV na A3ce, a bylo jich tam jen par 10ek, a docela shity..

S pozdarvem: mikimauz :-)
mikimauz (90)|18.7.2006 16:42
aha...

a jaky jsou podle vas nejlepsi programy, co vysilaji FTA..??

zatim me tam tak zaujala akorat VIVA, cekal jsem treba MTV, nebo CNN, ale to je PAL :-((
Pitomec (10211)|18.7.2006 17:09
[quote=mikimauz]Zdravim,...

moji prarodice, kteri bydli o patro nize si budou porizovat asi nejakej satelit FTA, tak zhruba kolem 2.000-2.500kc = nic moc... Chcou ho kvuli krestanske televizi TVNOE (děs..) :-k , a tak me napadlo, ze bych si koupil skystar 2 PCI specialne kvuli DVB-S, s jejich souhlasem si to pripojil k satelitu, a mel DVB-S. jinak na DVB-T uz mam AirStar 2, takze neplanuju chytat z te astry CT1, CT2, [email]N@va,...atd[/email] = neplanuju kupovat kartu CZlink... Satelitni technice vubec nerozumim, tak se chci zeptat na par opravdu zakaldnich veci:

1) kolik je na te astre (nejen na 3A) FTA programu, a jake to jsou..?? prosim o nejaky aktualni list

2) muzou prarodice treba v jednu chvili sledovat tu TVNOE, a ja treba ORF1..??

3) ten satelit jde vzdy naladit jen na jednu astru? (napr.: nemuze to byt naladeno treba nejakej program z astry 3A, a nejakej program z astry 1C..??)

4) na jakym satelitu je nejvice FTA programu, a jakych..

mluvi se o tisicich programech, ale ja se koukal na seznam FTA TV na A3ce, a bylo jich tam jen par 10ek, a docela shity..

S pozdarvem: mikimauz :-)[/quote]
Stačí vhodně upravený přijímač (mimochodem jsou i komba DVB-T+DVB-S, např. Golden Interstar 8300CI Premium) a bez karty sleduješ ČT1+2+24+Sport, Primu, STV1+2, Markízu a k tomu samozřejmě volně vysílající NOE, JOJ a TA3 8-) A pokud si tam hodíš ještě konvertor (event. +parabolu) na Astru 19,2E tak v pohodě i ORF a další 8-)
mikimauz (90)|18.7.2006 17:12
[quote]Stačí vhodně upravený přijímač[/quote]

nechapu... muzes to plz nejak rozvest...?? :-? :-)
Pitomec (10211)|18.7.2006 17:14
Není co rozvádět - když se do toho výše uvedeného přijímače natlačí ten správný soft, tak to funguje jak jsem popsal 8-)
mikimauz (90)|18.7.2006 17:21
[quote=Pitomec]Není co rozvádět - když se do toho výše uvedeného přijímače natlačí ten správný soft, tak to funguje jak jsem popsal 8-)[/quote]

aha, tak jestli to chapu, tak existuje sw, co dokaze dekodovat czechlink a slovak link..?? wow :-)- - tak to je super, ale nema to nejaky zvyseny hw naroky na PC..??
Pitomec (10211)|18.7.2006 17:31
Moment - tady se bavíme o stolních receiverech. PC nepovažuju za ideální prostředek ke sledování TV. Ovšem i tam nějaký soft bude nepochybně existovat.
mikimauz (90)|18.7.2006 18:10
no, ja jsem myslel SkyStar 2 = tuner v pc.. ne?
_________________________________
jinak prosim najde se tady nejaka dobra duse ktera zodpovi na dotazy 2) + 3)? :-) diky
Pitomec (10211)|18.7.2006 19:13
Já četl, že si budou pořizovat nějakej FTA satelit, tak jsem napsal jak to lze udělat. PC na sledování, to fakt nemusím, takže sorry - tady ti nepomůžu.

Odpověď na otázky 2 a 3 jsou jednoduché - pokud má každý uživatel svůj samostatný receiver (a je jedno, jestli se receiverem rozumí i karta v PC), tak může sledovat programy nezávisle na tom druhém. Podmínkou je samozřejmě to, že z paraboly (resp. z konvertoru) jde do každého receiveru samostatný přívod (2 receivery = konvertor se dvěma výstupy).
V případě provedení multifokus (= na jedné parabole více konvertorů) nebo více parabol (s více konvertory) je pak možné přijímat signál z více družic.
mikimauz (90)|18.7.2006 20:09
[quote]V případě provedení multifokus (= na jedné parabole více konvertorů) nebo více parabol (s více konvertory) je pak možné přijímat signál z více družic...[/quote]
dik za odpoved...

jeste posledni dotaz: bylo by to nejak vyrazne drazssi, nez varianta 1 parabola a 1 konvertor...?? kolik by to tak stalo..?
Pitomec (10211)|18.7.2006 23:00
Tak 2x parabola + 2x konvertor stojí i 2x tolik, než 1x parabola + 1x konvertor - to dá rozum 8-)
A pokud se jedná o konvertor se dvěma výstupy, tak ten je oproti konvertoru s výstupem jedním taky zhruba na dvojnásobné ceně.
Dreamer (459)|18.7.2006 23:02
Tak najskor, chces len tu Skystar 2 kartu, alebo prijimac a Skystar 2?
mikimauz (90)|18.7.2006 23:17
[quote=Dreamer]Tak najskor, chces len tu Skystar 2 kartu, alebo prijimac a Skystar 2?[/quote]

prijmac kupuji prarodice, a ja jsem si to predstavoval tak, ze bych si prikoupil jen SkyStar 2 kartu ''připíchl'' to pomocia koaxu k satelitu, a porvozoval DVB-S FTA programy z cele astry pomoci jedne paraboly, ale tedka zjistuju, ze to neni zase takova pohadka... :-((

je to celkem financne narocny, a nevim, jestli to ma cenu kvuli par programu, o ktery mam opravdu zajem (MTV, Ocko,...atd.) toto cely podstupovat. asi si pockam, az bude na astre vice atraktivnich programu (CNN,...atd.), protoze tedka je to tam sama Deutsche TV, a nic moc...

musim si proste srovnat, co opravdu chci, a kolik za to zaplatit...

jinak diky reakce... preju 100% signal... :BB: :-D
Dreamer (459)|19.7.2006 01:10
[quote]prijmac kupuji prarodice, a ja jsem si to predstavoval tak, ze bych si prikoupil jen SkyStar 2 kartu[/quote]
Stale mi to nie je jasne, bol by teda satelitny prijimac a Skystar 2 karta alebo len Skystar 2 a z nej by si obcas pustal Noe cez TV vystup prarodicom?

Inak by si este mohol Noe nahravat ked budes mimo a pustat im to kedy budu chciet, aj keby si popri tom nieco pozeral zo satelitu, uz by si mohol cokolvek, teda ked si myslel len Skystar 2 kartu. Alebo si mozes nahravat MTV, Ocko, existuje soft kde sa da nahravat aj z viacerych stanic, potom by si to ani nemal cas pozerat, len to chce velky disk.
mikimauz (90)|19.7.2006 02:16
[quote]prijmac kupuji prarodice, a ja jsem si to predstavoval tak, ze bych si prikoupil jen SkyStar 2 kartu[/quote]
Stale mi to nie je jasne, bol by teda satelitny prijimac a Skystar 2 karta alebo len Skystar 2 a z nej by si obcas pustal Noe cez TV vystup prarodicom?

bylo to mysleno tak, ze si dole koupi satelit, a budou ho normalne provozovat s TV nezavisle na me, a ja si tam jen dam rozdvojku, a potahnu si koax k sobe, kde mi pojede MTV...atd :-)
Pitomec (10211)|19.7.2006 07:35
Problém je v tom, že NOE vysílá na Astře 3 (23,5E), zatímco třeba Óčko na Astře 2 (19,2E). Takže "jen dam rozdvojku" je stejně o ničem.
Mimochodem - ti prarodiče si snad ten SAT nebudou montovat sami, ne? Tak se domluv s montérem, ať to rovnou udělá na příjem z 2 družic a výstupem na 2 směry nezávisle, a je to.
Dreamer (459)|20.7.2006 01:35
[quote=mikimauz]bylo to mysleno tak, ze si dole koupi satelit, a budou ho normalne provozovat s TV nezavisle na me, a ja si tam jen dam rozdvojku, a potahnu si koax k sobe, kde mi pojede MTV...atd :-)[/quote]
To len ja som taky nechapavy??? Snad nie. Myslis "satelit" ako prijimac alebo parabolu? Musis mat minimalne 1 parabolu a 1 prijimac, ktory moze byt klasicky, alebo to moze byt PC so satelitnou kartou, takze bude aj prijimac aj sat. karta alebo len sat. karta? Snad sa to uz teraz dozviem.

Pitomec - Ocko je aj na 23E, len na to treba SS2 r2.6, takze teoreticky...

Inak by stacila 1 parabola, 2 konvertory, keby bola len 1 sat. karta a 1 konvertor naviac by znamenalo len niekolko sto korun naviac.

Ale tazko teoretizovat ked stale neviem o kolkych prijimacoch je rec.
mikimauz (90)|20.7.2006 02:16
[quote]To len ja som taky nechapavy??? Snad nie. Myslis "satelit" ako prijimac alebo parabolu? Musis mat minimalne 1 parabolu a 1 prijimac, ktory moze byt klasicky, alebo to moze byt PC so satelitnou kartou, takze bude aj prijimac aj sat. karta alebo len sat. karta? Snad sa to uz teraz dozviem. Inak by stacila 1 parabola, 2 konvertory, keby bola len 1 sat. karta a 1 konvertor naviac by znamenalo len niekolko sto korun naviac. [/quote]

myslel jsem to tak, ze by si prarodice koupili parabolu + nejaky prijmac, a ja si jen potahnul koax k sobe, na skystar 2...

takze vlastne bude: nejaka parabola (oni) + prijmac (oni) + SkyStar2 (moje) + 2x konvertor (jeden oni, a jeden zaplatim ja...), a nejakym zpusobem si to natahnu k sobe, abych nezavisle na nich mohl sledovat DVB-S... jde to? :) kdyz teda budou 2x ty konvertory, tak muzu sledovat 2 satelity Astra..?? ano? nezavisle na nich..? oni muzou pomoci jednoho konvertoru sledovat astruX, a ja pokoci druheho konvertoru astruXY..?? :-)

Mikimauz..
blueant (820)|20.7.2006 08:44
[quote=mikimauz][quote]To len ja som taky nechapavy??? Snad nie. Myslis "satelit" ako prijimac alebo parabolu? Musis mat minimalne 1 parabolu a 1 prijimac, ktory moze byt klasicky, alebo to moze byt PC so satelitnou kartou, takze bude aj prijimac aj sat. karta alebo len sat. karta? Snad sa to uz teraz dozviem. Inak by stacila 1 parabola, 2 konvertory, keby bola len 1 sat. karta a 1 konvertor naviac by znamenalo len niekolko sto korun naviac. [/quote]

myslel jsem to tak, ze by si prarodice koupili parabolu + nejaky prijmac, a ja si jen potahnul koax k sobe, na skystar 2...

takze vlastne bude: nejaka parabola (oni) + prijmac (oni) + SkyStar2 (moje) + 2x konvertor (jeden oni, a jeden zaplatim ja...), a nejakym zpusobem si to natahnu k sobe, abych nezavisle na nich mohl sledovat DVB-S... jde to? :) kdyz teda budou 2x ty konvertory, tak muzu sledovat 2 satelity Astra..?? ano? nezavisle na nich..? oni muzou pomoci jednoho konvertoru sledovat astruX, a ja pokoci druheho konvertoru astruXY..?? :-)


Mikimauz..[/quote]

V podstate spravne len si treba upresnit.

Na viacero druzic potrebujes viacero konvertorov - pre kazdu blizku druzicu zvlast.

Pokial chces prijimat TU ISTU druzicu na dvoch prijimacoch tak musis mat konvertor s viacerymi vystupmy - TWIN alebo QUAD.
feedjo (87)|20.7.2006 15:47
Nech si prarodicia kupia namiesto signle LNB twin konvertor a natiahni si k nim koax na Astru 23E.. na skystar2 ti odtial pojde pekne sklink a aj czlink (momentalne aj bez karty).. ked to budes mat a nieco sa naucis, poskusas a pod., tak potom zacni vymyslat s druhym konvertorom a inymi druzicami... (ked ta to chyti, tak vymyslanie pride aj samo)..
Ja som takto zacinal na fotrovej parabole s SS2 a skoncil som s SS1 (v tej dobe este ss2 nevedela softverovo dekodovat, motorom a vlastnou parabolou, phoenixom a kartami..
Dreamer (459)|20.7.2006 17:57
[quote=mikimauz]myslel jsem to tak, ze by si prarodice koupili parabolu + nejaky prijmac, a ja si jen potahnul koax k sobe, na skystar 2...

takze vlastne bude: nejaka parabola (oni) + prijmac (oni) + SkyStar2 (moje) + 2x konvertor (jeden oni, a jeden zaplatim ja...), a nejakym zpusobem si to natahnu k sobe, abych nezavisle na nich mohl sledovat DVB-S... jde to? :) kdyz teda budou 2x ty konvertory, tak muzu sledovat 2 satelity Astra..?? ano? nezavisle na nich..? oni muzou pomoci jednoho konvertoru sledovat astruX, a ja pokoci druheho konvertoru astruXY..?? :-)

Mikimauz..[/quote]
Tak uz sme dalej. Kedze mas Airstar 2 a nepotrebujes Czech link a Slovak link, stacili by 2 obycajne konvertory, oni by mali len 23E a ty len 19E (ORF, MTV, Ocko...). Prijimac odporucam uz taky, ktory vie dekodovat, cenovy rozdiel je velmi maly, bol by tam napr. CT Sport a Slovak link, ktory tam asi nemaju.
Zako (12)|24.7.2006 13:17
Vykasli sa na prarodice, nech si pozeraju NOE na svojom sat.
Ak uz budes mat SS2, potom staci parabola(1000) konertor(150) a motor (1500).
Cele nebo je tvoje :)
Dreamer (459)|24.7.2006 14:41
On ale do toho nechce investovat vela, preto moj navrh je myslim dobry - znamenalo by to len Skystar 2 a konvertor, keby bola dalsia parabola (ked je to vobec mozne) a motor, suma by sa viac ako zdvojnasobila. Ale neskor by to mohol spravit, mohol by pouzit ten konvertor...
Jozef2 (188)|25.7.2006 15:21
[quote=Pitomec]
Stačí vhodně upravený přijímač (mimochodem jsou i komba DVB-T+DVB-S, např. Golden Interstar 8300CI Premium) a bez karty sleduješ ČT1+2+24+Sport, Primu, STV1+2, Markízu a k tomu samozřejmě volně vysílající NOE, JOJ a TA3 8-) A pokud si tam hodíš ještě konvertor (event. +parabolu) na Astru 19,2E tak v pohodě i ORF a další 8-)[/quote]

Fiha, toto je zaujimave info. Nemozes to trochu upresnit, alebo dat odkaz, kde mozno zistat podrobnejsie informacie. Dik.
Pitomec (10211)|25.7.2006 16:39
Tady není moc co dávat za informace - prostě některé DVB-S receivery (nebo kombo DVB-T/DVB-S) mají upravený software a ten umožňuje to, co umožňuje. Konkrétně se musíš obrátit na lidi, kteří se tímto zabývají - já sám jsem pouhý uživatel :-)
bOuNcEr (11)|18.9.2006 08:49
[quote=Jozef2][quote=Pitomec]
Stačí vhodně upravený přijímač (mimochodem jsou i komba DVB-T+DVB-S, např. Golden Interstar 8300CI Premium) a bez karty sleduješ ČT1+2+24+Sport, Primu, STV1+2, Markízu a k tomu samozřejmě volně vysílající NOE, JOJ a TA3 8-) A pokud si tam hodíš ještě konvertor (event. +parabolu) na Astru 19,2E tak v pohodě i ORF a další 8-)[/quote]

Fiha, toto je zaujimave info. Nemozes to trochu upresnit, alebo dat odkaz, kde mozno zistat podrobnejsie informacie. Dik.[/quote]
ja mám dreambox dm-7000s, ten je fakt super
ale vela kodovanych programov ti neprelomi
viac info napr. na http://www.cssf.cz