Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelit - kam natočit..??

mikimauz (90)|29.7.2006 20:09
Zdravim,...

jak uz jsem zde psal, mozna bude satelit, a myslim, ze by bylo nejlepsi ho pripevnit na balkon, protoze uz je tam na to potrebná železná konstrukce (tyčka zahnuta do ''L'') ale je zde problem, protoze je balkon zastresenej, a je postavenej smerem jiho-zapad... (presne to nevim - pripadne zjistim..)

chci se teda zeptat, zhruba pod jakym uhlem by mel byt satelit a na jakou svetovou stranu natocenej, abych na astre neco chytnul..?? :-)

jinak jsem z Brna..

diky za reakce...
blueant (820)|29.7.2006 20:31
Alf (888)|29.7.2006 20:36
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mikimauz (90)|29.7.2006 20:47
[quote=blueant]Tu to mas velmi pekne ;)

http://www.igp.net/Antenna_Alignment/Index.php[/quote]

tak na Astru 3A mi to vyslo takhle...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

diky za link...
_______________________
jinak ten druhej link ukazal to stejny - je tam vic CZ a SK mest, ale neni tam obrazek... :-)
peco (772)|31.7.2006 12:46
[quote=blueant]Tu to mas velmi pekne ;)

http://www.igp.net/Antenna_Alignment/Index.php[/quote]
skoda, ale nechce ma tam pustit
[code]Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/mysql/mysql.sock' (2) in /Library/WebServer/Documents/Antenna_Alignment/Index.php on line 49
Unable to connect to SQL server[/code]
mikimauz (90)|31.7.2006 13:34
[quote=peco][quote=blueant]Tu to mas velmi pekne ;)

http://www.igp.net/Antenna_Alignment/Index.php[/quote]
skoda, ale nechce ma tam pustit
[code]Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/mysql/mysql.sock' (2) in /Library/WebServer/Documents/Antenna_Alignment/Index.php on line 49
Unable to connect to SQL server[/code][/quote]

tedka to nejak blbne.... :-(
slo (227)|12.8.2006 20:03
[quote=mikimauz][quote=blueant]Tu to mas velmi pekne ;)

http://www.igp.net/Antenna_Alignment/Index.php[/quote]

tak na Astru 3A mi to vyslo takhle... [/quote]
Zbytečná věda. Jestli chceš Astru 3A, tak kup parabolu 80cm (na 60cm ti to za deště a sněžení bude kostečkovat a tuhnout), na přijímači nalaď třeba ČT 24 (12,525/V 27500 3/4), v menu instalace najdi indikátory signálu (hrubý a jemný). Natoč parabolu na jih, mírně zakloň dozadu, koukej na TV a kvedlej s tím tak dlouho, až ti naskočí oba indikátory. Zafixuj to a jemně dolaď na největší signál. Můžeš si taky skočit do Omka a koupit indikátor vyladění, ale to je přepych..
feedjo (87)|15.8.2006 15:20
len by som doplnil to co pisal SLO:
pri natacani paraboly a kukani na tv odporucam pohnut, par seknud pockat a znova pohnut a par sekund pockat..
pri digitale je to trochu s oneskorenim, takze pri suvislom pohybe nechytis nic..
mikimauz (90)|15.8.2006 18:00
to slo:

dobre, diky za radu... ale pises natocit na jih, a presto mi to na tom webu vyslo, ze to mam zase natocit na sever... ?? vetsina satelitu v okoli je natocena na jih jak rikas, (nevim jestli jsou to analogovy nebo DVB-S..) ale ten web mi ukazal sever - mirne zapad... tak nevim :-)
slo (227)|16.8.2006 00:31
[quote=mikimauz]to slo:

dobre, diky za radu... ale pises natocit na jih, a presto mi to na tom webu vyslo, ze to mam zase natocit na sever... ?? vetsina satelitu v okoli je natocena na jih jak rikas, (nevim jestli jsou to analogovy nebo DVB-S..) ale ten web mi ukazal sever - mirne zapad... tak nevim :-)[/quote]Nepřeháněj to zas tolik. Ty popisy jsou přece v angličtině, ten "kelímek" je konvertor a je u písmenka "S", které znamená JIH !!! Ten čudlík za parabolou, který je na severozápad, to je držák :-) . Jinak kolem tebe je fůra jiných parabol, tak stačí okopírovat směr. A propos, co na té Astře 3A vůbec budeš hledat? Tam je vše kódované. To, co je v CZ linku, to máš digitálně z Hádů (jen Nova místo Primy) a nemusíš nic složitě štelovat...
mikimauz (90)|16.8.2006 00:53
[quote=slo][quote=mikimauz]to slo:

dobre, diky za radu... ale pises natocit na jih, a presto mi to na tom webu vyslo, ze to mam zase natocit na sever... ?? vetsina satelitu v okoli je natocena na jih jak rikas, (nevim jestli jsou to analogovy nebo DVB-S..) ale ten web mi ukazal sever - mirne zapad... tak nevim :-)[/quote]Nepřeháněj to zas tolik. Ty popisy jsou přece v angličtině, ten "kelímek" je konvertor a je u písmenka "S", které znamená JIH !!! Ten čudlík za parabolou, který je na severozápad, to je držák :-) . Jinak kolem tebe je fůra jiných parabol, tak stačí okopírovat směr. A propos, co na té Astře 3A vůbec budeš hledat?..[/quote]

aha, ja myslel, ze je to presne naopak - ze ten ''kelimek'' je drzaktoho satelitu... :-D ja su vul.

ja ta nic chytat nebudu - osobne chytam DVB-T z ulice barvicova (ode me je to 10minut pesky.. mam 100% signal) ale prarodice chcou TVNOE (sracka nejvetsi..) a tak se informuju... :-)

jinak me napadlo, ze bych si koupil SS2, a taky tam neco chytnul, ale jak jsem se zde dozvedel, nebylo by to nic jednoduchyho a ani levnyho, a rozdelit jednu parabolu na TV + muj PC by bylo slozity... stejne je tam dost veci kodovany, a co kodovany neni - to jsou nemecky kanaly (nemecky neumim ani slovo...). spis jsem mel zajem o BBC, CNN, MTV,.. atd ale to tam bud vubec neni, nebo je to kodovany, nebo uplne na jinym satelitu... :-(

Btw.: nevis, kdy se v Brne rozjede mux ''B''..??
slo (227)|16.8.2006 01:35
Onehdá jsem se zeptal a přišla odpověď : "Pokud budou vydány licence v dohledné době, pak bychom mohli v Brně z vysílače Hády s výkonem cílově až 25kW ERP řádně začít vysílat koncem roku 2006, nebo na začátku příštího."
Tož držme palce ...
mikimauz (90)|16.8.2006 13:56
[quote=slo]Onehdá jsem se zeptal a přišla odpověď : "Pokud budou vydány licence v dohledné době, pak bychom mohli v Brně z vysílače Hády s výkonem cílově až 25kW ERP řádně začít vysílat koncem roku 2006, nebo na začátku příštího."
Tož držme palce ...[/quote]

hmm,... ale nekde jsem cetl, ze by Ocko mohlo v Brne vysilat uz v zari...
jinak jsem se ptal na Czech Digital Group, a tam mi poslali sablonu, co posilaji obvykle...

''Dobrý den,

vzhledem k tomu, že licence byly uděleny 4.4.2006 a nově licencované
televize pro mux B (Z1, TV Pohoda, RTV), které mají jako jednu z licenčních podmínek
zahájit vysílání do 1 roku, pravděpodobně tuto lhůtu využijí na maximum,
předpokládáme zahájení v Brně začátkem příštího roku, pravděpodobně na
59.kanále. O začátku vysílání se jistě dozvíte v médiích. Termíny spuštění
dalších lokalit závisí od ČTÚ, jak udělí povolení na tyto lokality. Součástí našeho vysílání bude pravděpodobně i Prima, Óčko dostalo licenci pro multiplex C (Český Telecom - O2). Kdy začne v muxu C vysílat Óčko je potřeba zjistit u provozvatele muxu C. Jiří Rajdus...''


potom jsem psal Telefonice O2 (CTc), ale oni nemaji specialni mail (nebo jsem ho aspon nenasel..), co se tyce DVB-T, takze jsem jim napsal na nejakej obecnej, a neodpovedeli.. :-( jinak je to urcite skoda, ze ve 2hem nejvetsim meste republiky (DVB-T uz zde jelo na invexu '05) jeste porad nejede mux ''B''...