Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer DVR-540HX nebo Panasonic DMR-EH65EP

nnonik (19)|15.8.2006 12:51
Zdravim, mohl by me prosim nekdo poradit s vyberem pristroje od panasonicu nebo pioneera. Nevim co mam pri vyberu uprednostnit, zda HDMI vystup u panasonicu nebo digitalni tuner DVB-T u pioneera. Jinak maji parametry celkem podobne ovsem neznam nazory z praktickeho pouzivani obou pristrojů.
Pitomec (10211)|15.8.2006 12:54
Na DVB-T tuner se vyprdni - ten si koupíš do 2t. (receiver) a připojíš k němu i TV (byť s omezením, že pokud budeš nahrávat, tak jenom to, co zrovna sleduješ).
nnonik (19)|15.8.2006 12:59
Kdybych dal na tvou radu tak me vyvstava jeste jedna otazka a to jestli jit teda do panasonica i kdyz nema VPS-PDC na rozdil od pioneera. Mas s nakou z tech znacek nebo primo pristroju osobni zkusenost? Diky moc za jakekoliv info.
Pitomec (10211)|15.8.2006 13:18
Nejlevnější DVB-T tuner s podporou VPS stojí kolem 30t.Kč (Macab), takže dost pochybuju, že v tom Pioneeru toto bude funkční (tam bude funkční spíš VPSka pro signál z analogového zdroje) a v tom Panasonicu tě zase absence nemusí trápit, páč ten VPS signál z běžného DVB-T receiveru stejně nevydoluješ. Panasonic má navíc i větší HDD (250GB oproti 160GB u Pioneeru).
nnonik (19)|15.8.2006 13:32
Diky za odpoved, asi pujdu do toho pana i kdyz pioneer je vzhledove hezci. Pokud se mi to povede prilozim sem soubor s porovnanim tech dvou pristroju.
Kdyby sem jeste nekdo napsal jeho prakticke zkusenosti byl bych moc vdecnej.
Diky
sliver (13)|20.8.2006 22:33
Taky váhám mezi mezi Panasonic DMR-EH65 ale Pioneer by mi stačil DVR 540H.

Digitální tuner neřeším ale na druhou stranu u Panasonicu nevyužiji ani slot na SD card ani HDMI.

Jde mi spíš o obrazovou a zvukovou kvalitu při nahrávání povětšinou z TV.
Vlastně taková dokonalejší náhrada už dosluhujícího videa.

Někde jsem se dočetl že Panasonic DMR-EH65 má výbornou obrazovou kvalitu i při dlouhém nahrávání což by se mi velice líbílo.O něco větší HDD by také jasně hovořil pro Panasonic DMR-EH65.

Nevím jak věrohodné jsou informace v tom porovnání ale po ztažení a zevrubném přečtení návodu k DMR-EH65 jsem zjistil,že tento přístroj obsahuje jak SHOWVIEW tak i VPS/PDC :-R

O Pioneeru DVR 540H je dost málo informací. Jen technické info.

Zkušenosti z běžného provozu,nebo pořádné recenze by si zasloužily jistě oba přístroje. 8-)
nnonik (19)|21.8.2006 09:27
Nakonec jsem se rozhodl pro panasonic. Az mi prijde, tak nake info napisu. Bohuze nebudu mit s cim to porovnat, zadny takovy pristroj jsem jeste v realu nevidel.
nnonik (19)|9.10.2006 14:28
nekolik malo postrehu:
co mi vadi: pri zadavani nazvu nahravaneho filmu nelze smazat urcity znak, vzdy se musi vymazat cely nazev a zadat ho znova.

2. kdyz si chci prehrat firm z dvd-ram ci dvd-rw jen divx, tak za boho nemuzu prijit na to jak to vypalit, aby to slo prehrat a prehravac na me nekricel, ze neni spravne naformatovane medium.

3 super veci je ze me to prehralo i Xvid, ackoliv ve specifikaci neni popsano ze by to prehravac mel umet.

Jinak naprosta spokojenost.
Kdyby mi mohl nekdo poradit s bodem 2 byl bych vdecnej.
Mejte se .
nnonik (19)|9.10.2006 14:30
Pardon,
samozrejme to co bylo psano v predchazejicim prispevku se tykalo panasonicu EH65
gEs (47)|9.10.2006 21:46
[quote=nnonik]nekolik malo postrehu:
co mi vadi: pri zadavani nazvu nahravaneho filmu nelze smazat urcity znak, vzdy se musi vymazat cely nazev a zadat ho znova.

2. kdyz si chci prehrat firm z dvd-ram ci dvd-rw jen divx, tak za boho nemuzu prijit na to jak to vypalit, aby to slo prehrat a prehravac na me nekricel, ze neni spravne naformatovane medium.

3 super veci je ze me to prehralo i Xvid, ackoliv ve specifikaci neni popsano ze by to prehravac mel umet.

Jinak naprosta spokojenost.
Kdyby mi mohl nekdo poradit s bodem 2 byl bych vdecnej.
Mejte se .[/quote]

Co se týče první připomínky....tak to jde následovně...zajeď kurzorem uplně nahoru (nad řádek s číslicemi) pak stačí dostat joystikem kurzor na potřebné místo a můžeš mazat nebo vkládat písmena....

Co se týče druhé připomínky....je to opravdu nahovno :-(((
JuraP (4)|18.10.2006 11:38
Zdravím všechny. Chci se jen zeptat, co si mám představit pod pojmem Digital Jukebox? Jediné, co jsem našel je, že umí ukládat Mp3 na HDD a snad upravovat ID3 tagy. Má tedy i nějaké funkce "přes menu" jako nahodný výběr skladeb, mix žánrů atp.

Kdo víte, sdělte postřehy.

Díky moc

Jura
nnonik (19)|18.10.2006 11:43
to gEs
Panasonic 65 a prehravani mp3.
Zkousel jsem prehravat mp3, vypalene na CD a pak i na DVD, z CD sli pustit normalne. Ale z DVD mi to hlasi neplatny format a prehrat to nelze. Stalo se to nekomu? Vi nekdo cim to je? Diky za info.
pepekarita (149)|18.10.2006 15:41
[quote=nnonik]nekolik malo postrehu:

2. kdyz si chci prehrat firm z dvd-ram ci dvd-rw jen divx, tak za boho nemuzu prijit na to jak to vypalit, aby to slo prehrat a prehravac na me nekricel, ze neni spravne naformatovane medium.

[/quote]
Moje oblíbená značka a nechce se mi věřit ale co jsem se dočetl třeba TADY ,tak asi JPEG,DivX,MP3 finalizovány v PC nepřehraje tento přístroj a asi i dvd-rw.
Dvd-Ram,Dvd-rw finalizovány na tom Pańácu by měli jít přehrat.Možná že to vyřeší nějaký z budoucích firmwarů a nebo si ještě přikupte za dvojáka starší
Paňáce S 49 který vám přehraje VŠE
nnonik (19)|18.10.2006 16:41
[quote=pepekarita][quote=nnonik]nekolik malo postrehu:

2. kdyz si chci prehrat firm z dvd-ram ci dvd-rw jen divx, tak za boho nemuzu prijit na to jak to vypalit, aby to slo prehrat a prehravac na me nekricel, ze neni spravne naformatovane medium.

[/quote]
Moje oblíbená značka a nechce se mi věřit ale co jsem se dočetl třeba TADY ,tak asi JPEG,DivX,MP3 finalizovány v PC nepřehraje tento přístroj a asi i dvd-rw.
Dvd-Ram,Dvd-rw finalizovány na tom Pańácu by měli jít přehrat.Možná že to vyřeší nějaký z budoucích firmwarů a nebo si ještě přikupte za dvojáka starší
Paňáce S 49 který vám přehraje VŠE[/quote]
bud jsem nepochopil ja tebe, nebo ty mne. Kdyz vypalim na PC film na DVD-RAM nebo DVD-RW a finalizuju ho, tak ze uzavru DVD aby na nej uz nic neslo pripsat. Panasonic 65 to proste neprecte. viz. muj komentar nahore. Nechci ho shazovat, ale u me to proste nejde. Kdyby nekdo vedel cim to je, nebo to nekomu slo tak at napise. ale jak jsem koukal tak i gEs ma stejny problem.
GeorgeX2 (14)|22.10.2006 05:51
a jak ho vypaluješ???Pokud to vypaluješ jako ISO tak to ti nepřehraje,protože Panasonik je mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc hodně vybíravej co se týče vypalování.... :-) spíš jsem měl napsat,že je rozmazlenej.... :-D :-D :-D Mám DMR ES 10 a tak vím o čem píši....
Pitomec (10211)|22.10.2006 07:14
[quote=nnonik][quote=pepekarita][quote=nnonik]nekolik malo postrehu:

2. kdyz si chci prehrat firm z dvd-ram ci dvd-rw jen divx, tak za boho nemuzu prijit na to jak to vypalit, aby to slo prehrat a prehravac na me nekricel, ze neni spravne naformatovane medium.

[/quote]
Moje oblíbená značka a nechce se mi věřit ale co jsem se dočetl třeba TADY ,tak asi JPEG,DivX,MP3 finalizovány v PC nepřehraje tento přístroj a asi i dvd-rw.
Dvd-Ram,Dvd-rw finalizovány na tom Pańácu by měli jít přehrat.Možná že to vyřeší nějaký z budoucích firmwarů a nebo si ještě přikupte za dvojáka starší
Paňáce S 49 který vám přehraje VŠE[/quote]
bud jsem nepochopil ja tebe, nebo ty mne. Kdyz vypalim na PC film na DVD-RAM nebo DVD-RW a finalizuju ho, tak ze uzavru DVD aby na nej uz nic neslo pripsat. Panasonic 65 to proste neprecte. viz. muj komentar nahore. Nechci ho shazovat, ale u me to proste nejde. Kdyby nekdo vedel cim to je, nebo to nekomu slo tak at napise. ale jak jsem koukal tak i gEs ma stejny problem.[/quote]
Na DVD-RAM nikdy nemůžeš vypalovat DVD se strukturou DVD-Video (.ifo, .vob a .bup), ale výhradně ve formátu DVD-VR (tj. soubor .vro).