Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Otazocka ohladom zdielania Signalu

Tidlidam (7)|5.9.2006 16:53
Mam Otazku,

ak mam plne funkcnu platenu U*C Kartu s HBO, dokazem ju nazdielat do viacerych prijimacov? Neviete niekdo ci sa to da a co na to potrebujem?
Hlavne aby som prepinal nezavazne na vsetkych tv.

Mam:
4xTV
1 Satelit
Quad hlavicu
a to co viem je ze potrebujem 3xprijimace (so sietovou kartou) + 1xhlavny prijimac, nejaky lepsi z ktoreho dokazem rozviest dekodovany signal. ale neviem ci sa to da a co na to pouzit.

Neporadite mi niekto?
lachyn (150)|5.9.2006 17:18
sdili se klice z karty a ne "signal" !

jeden prijmac funguje jako server s dekodovaci kartou a ostatni jsou na nej napojeny jako klienti

lze na to pouzit 4 stejny prijmace anebo kazdy jiny, podminkou vsak je aby vsechny mely ethernet a umely sdilet


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Foolproof (2713)|5.9.2006 17:30
Jsou i splittery pro karty.

lachyn (150)|5.9.2006 17:34
no a nebo splitter jak pise Foolproof, existuje i bezdratova wi-fi verze

vyhodou reseni s ethernetem je treba moznost nahravani a prehravani zaznamu po siti, efektivnejsi administrace z PC, a kdyz je tato sit pripojena na internet muzes tu pristupovou kartu sdilet treba i se sousedem nebo od souseda... fantazii se meze nekladou :-)
peco (772)|6.9.2006 07:34
[quote=lachyn]no a nebo splitter jak pise Foolproof, existuje i bezdratova wi-fi verze

vyhodou reseni s ethernetem je treba moznost nahravani a prehravani zaznamu po siti, efektivnejsi administrace z PC, a kdyz je tato sit pripojena na internet muzes tu pristupovou kartu sdilet treba i se sousedem nebo od souseda... fantazii se meze nekladou :-)[/quote]

Hlavne aby to boli super susedia kamosi, inak ti mozu zaklopat na dvere MIB a si perdeli. \/

Poznam chlapika, ktory poskytuje internet cez WiFi a pokial ma jeho klient DVB-S prijimac s ethernetom, tak mu ponukne aj zdielanie karty jedneho nemenovaneho prov., takze to az take rizikove asi nebude. :-)
drhans (30)|14.9.2006 10:04
[quote=peco][quote=lachyn]no a nebo splitter jak pise Foolproof, existuje i bezdratova wi-fi verze

vyhodou reseni s ethernetem je treba moznost nahravani a prehravani zaznamu po siti, efektivnejsi administrace z PC, a kdyz je tato sit pripojena na internet muzes tu pristupovou kartu sdilet treba i se sousedem nebo od souseda... fantazii se meze nekladou :-)[/quote]

Hlavne aby to boli super susedia kamosi, inak ti mozu zaklopat na dvere MIB a si perdeli. \/

Poznam chlapika, ktory poskytuje internet cez WiFi a pokial ma jeho klient DVB-S prijimac s ethernetom, tak mu ponukne aj zdielanie karty jedneho nemenovaneho prov., takze to az take rizikove asi nebude. :-)[/quote]

Rozhodne je nejlepsi ethernet, s tim nejsou vubec zadny technicky problemy (pro toho, kdo umi nastavit domaci sit, precist si readme.txt emulatoru a venovat trochu casu pochopeni toho, jak fungujou linuxovy prijimace - chvili to trva, ale stoji to za to) a pro domaci sdileni staci pouzit ty nejprimitivnejsi protokoly.

Kdybych se do toho poustel ja a chtel nejlevnejsi reseni, pak jako server bych dal Dreambox 500 a jako klienty dbox2 (na sdileni 10 Mbitova sit booohate staci). Kdyby o penize neslo, tak je urcite lepsi Dreambox 7000 (nebo novejsi) s HDD pro snadnejsi nahravani a USB pro vetsi pamet.
Foolproof (2713)|14.9.2006 11:08
Z technického hlediska určitě.

Z hlediska uživatele - laika, nevím. Koupit Dreambox, když má Philipse od UPC a zřejmě i ti sousedi už mají přijímače a řekl bych bez ethernetu, nastavit domácí síť, když je to třeba kulturolog :-D , atd...
Readme může číst pořád dokola a nakonec zavolá stejně odborníka, kterému zaplatí jenom za rozchození Dreamboxe tolik, kolik dá za splitter, který mu bude fungovat prakticky po zastrčení.