Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Špatná VHSka ??? blik na PC, ale ne na TV

x655 (7)|1.9.2004 18:29
Asi určitě, ale co s tim-problém je takový, že z videa jde obraz na TV v pohodě, zároveň ho pouštim přes vstup do PC (Radeon9000 ViVo) a tady na mě mrká (bliká) nepravidelně (jen na tom počitadlu). Jediný kdy to trochu ustalo bylo, když jsem to prohnal přes víc zařízení (video-TV->PC). Asi nezbude nic jinýho než tu kazetu zahodit :-( . Čim to-něco na tý kazetě je :-G no taky to špatně detekuje počty řádků místo 625 tam probíhaj i jiný čísla. Lze to vyléčit???
mirekv (7169)|1.9.2004 19:27
Je to ochrana proti kopírování Macrovision, kterou TV dokáže obejít. Jsou krabičky, které se zapojí mezi video a PC a tento jev eliminují.
x655 (7)|1.9.2004 23:04
[quote=mirekv]Je to ochrana proti kopírování Macrovision, kterou TV dokáže obejít. Jsou krabičky, které se zapojí mezi video a PC a tento jev eliminují.[/quote]

ale to je "sto" let stará BASFka, taky si řikám, že to asi bude něco proti kopírování (macro snad ne-jak je vůbec starý?), ale zas na druhou stranu na tom neni nic extra (instruktážní film z roku 1991-to už bylo macro? já nevim jak je macro starý)

a odstranit to nějak jednoduše-nějakej bastl přípravek, nevíte o něčem? PROSÍM, díky
x655 (7)|1.9.2004 23:11
něco jsem našel http://www.repairfaq.org/filipg/LINK/F_MacroVision.html, nevim zda zde píšou jak je ta ochrana stará (ještě jsem to neprošel), pokud někdo ví tak sem s tim, jestli to teda na tý VHS je MacroVision
mirekv (7169)|1.9.2004 23:18
[quote=x655][quote=mirekv]Je to ochrana proti kopírování Macrovision, kterou TV dokáže obejít. Jsou krabičky, které se zapojí mezi video a PC a tento jev eliminují.[/quote]

ale to je "sto" let stará BASFka, taky si řikám, že to asi bude něco proti kopírování (macro snad ne-jak je vůbec starý?), ale zas na druhou stranu na tom neni nic extra (instruktážní film z roku 1991-to už bylo macro? já nevim jak je macro starý)

a odstranit to nějak jednoduše-nějakej bastl přípravek, nevíte o něčem? PROSÍM, díky[/quote]
To si piš, že MV bylo už v 80. letech!
x655 (7)|1.9.2004 23:57
je to tak, takže díky a teď jen splácat nějakej eliminator...
x655 (7)|11.9.2004 00:08
Hardware řešení jsem zatím odložil-to můžu udělat vždycky. Hledal jsem trochu eště a skoro našel-software řešení na potlačení detekce MacroVision, ale bohužel zatím nefunkční, proto bych se rád zeptal zda o něčem někdo neví-kde sehnat upravené ovladače WDM (Wxp, Radeon 9000Pro ViVo). Neexistují nějaké univerzální WDM capture drivers? A ještě něco zajímavého – odstranit MacroVision lze tak napůl už teď-stačí nastavit PAL-N, sice jde obraz bez barev, ale už nebliká :-) a není deformovaný, takže pouze ČB. Čimpak se asi ten PAL-N liší od palu ze zdejších končin?
clee (6592)|11.9.2004 01:32
jina sirka pasma tusim

jo a jina nosna frek. barvy, tim to bude :-)

vic tady https://www.tvfreak.cz/komercni-formaty-videa-a-tv/1373
Mike (617)|13.9.2004 09:04
Vezmi si nejakou kartu s BT878 cipsetem, nainstaluj BT8xx drivery a na ty to nahrajes bez bastleni...
x655 (7)|13.9.2004 18:25
Zajímavý ještě je, jak jsem sem se někde dočetl, MV se prý v podstatě ohlasí-nejde třeba tlačítko nahrávat (v Video In od ATI), zkoušel sem kde co i drivery Plutonium (kde je údajně MV detekce odstraněna a někomu to i funguje-9000pro ale AIW), no má to asi HW řešení. Našel jsem HW řešení "Videokorektor" by AMARO tušim rok 99 kde píšou cena asi 20 Kč :-). Tak exkluzivní pořad na té VHS nebyl takže sem to holt stáhl B/W. Znova to stočit mužu dycky.... když nebudu línej :-(. Uvidíme... no a s BT8xx bohužel o nikom nevím v mém okolí-znám 2 lidi s VIVO 9000pro+9?00.