Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Orezaný obraz

Jahos (28)|26.12.2006 10:07
Možno sa tu už o tom písalo, ale ja som to nenašiel, ale zaujímalo by ma, prečo je digitálny obraz zo satelitu ale aj z DVD "orezaný", a čo sa stým dá urorbiť
f (117)|26.12.2006 21:16
[quote=Jahos]Možno sa tu už o tom písalo, ale ja som to nenašiel, ale zaujímalo by ma, prečo je digitálny obraz zo satelitu ale aj z DVD "orezaný", a čo sa stým dá urorbiť[/quote]
Obraz není u DVD ani DVB ořezaný, chtělo by to upřesnit, co tím je myšleno...
Jahos (28)|26.12.2006 22:51
No z každej strany kúsok chýba, akoby bol obraz obrezaný
leo (345)|26.12.2006 22:59
Asi při přehrávání používáš PANSCAN, takže se obraz vertikálně roztáhne na plnou obrazovku a to, co je navíc, se z boků odřízne. Zvol v tom programu v zobrazení LETTERBOX, tak dojde k zobrazení celého rozměru videa a doplní se černé okraje nad a pod videem.

Pokud to není ten případ, napiš programy, které ti to dělají a případně zkus i jiné, nezávislé na systému (MediaPlayerClassic a VLC).

A hele, obřezává se pánské přirození a ne obraz. :-)
f (117)|29.12.2006 15:04
[quote=leo]Asi při přehrávání používáš PANSCAN, takže se obraz vertikálně roztáhne na plnou obrazovku a to, co je navíc, se z boků odřízne. Zvol v tom programu v zobrazení LETTERBOX, tak dojde k zobrazení celého rozměru videa a doplní se černé okraje nad a pod videem.

Pokud to není ten případ, napiš programy, které ti to dělají a případně zkus i jiné, nezávislé na systému (MediaPlayerClassic a VLC).

A hele, obřezává se pánské přirození a ne obraz. :-)[/quote]

mno pochybuju, že by sledoval 16:9 ze satelitu a ještě měl nastavený PANSCAN na prijímači i DVD... nepravděpodobné, i když ne nemožné.

Jahosi, málo údajů.... Je i menu přístoje useklé? Pak bych to viděl na závadu v TV...
Jahos (28)|30.12.2006 07:08
Tak aby som bol presný, TV SONY KV-25X5K (Trinitron 63cm) ,DIGI TV (HYUNDAI HS 1169NA), domáce kino SONY DAV-DZ110. Tolko technické údaje. Čo sa týka TV vysielania, všimol som si, že Logo televíziie (napr. Markíza) je pri Digi viac v rohu, ako pri analogovom príjme a aj obraz sa mi zdá ako by bol orezaný z KAŽDEJ strany, takže nejde orezanie z bokov pri PAN SCAN. Čo sa týka "orezaného" DVD, tak to patrí do iného fóra, ale nechcel lom zakladať dve diskuzie. Ide o to, že spracované video z kamery napálené ako DVD má na PC obraz OK a na TV je "orezaný" z KAŽDEJ strany! V DivX je to OK! Tak a fčul mudruj!
leo (345)|30.12.2006 12:04
Pokud má video v PC obraz v pořádku a v TV ořezaný, je to OK. CRT televize nikdy nezobrazí všechno, omezuje to maska (tedy je to problém technologie a týká se všech CRT televizí).

Co se týká většího ořezu u DVB-S než u DVD, tak to je asi už u zdroje signálu nebo to může omezovat ten Hyundai, asi s tím nic nenaděláš.
Jahos (28)|30.12.2006 17:33
Tak Dík, aj keď ste ma nepotešili
:-(((
Dreamer (459)|30.12.2006 18:58
Objavil si Ameriku. :-)- Este ze tak neskoro, LCD TV ceny klesaju a maju vraj klesnut az o 40% buduci rok.
Jahos (28)|30.12.2006 19:21
Dreamer ak nevieš poradiť, tak sa na to ...
pee.tr (1208)|30.12.2006 19:23
No tak tohle mi dělá přesně taky. Protože DVB-S nemám a nemůžu to tudíž vyskoušet, tak pouze píšu, že mě to jak dělá u DVDček vytvořených jinými lidmi z DVB-S i u DVDček, který jsem dělal já grabováním přes TVkartu z analogu. A zdůrazňuju, že s rámečkem CRT televize tohle nemá nic společnýho. Už jsem to tu řešil bezvýsledně asi před rokem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6184
- obraz z DVD http://peetr.borec.cz/DVD.jpg
- obraz z Tv http://peetr.borec.cz/TV.jpg
- obraz toho DVD v PC http://peetr.borec.cz/1-TMPEG-m2v.jpg
Jahos (28)|31.12.2006 08:28
Takže som si prečítal minuloročnu diskuziu okolo tohto problému (niektorí prispievatelia by sa mali viac kontrolovať!), jeto tak. Pri analog príjme je logo Markízy OK, ale pri príjme cez DIGITV (zdigitalizovaný analog) je logo úplne v rohu! Pri ostatných je to OK A stým DVD si neviem rady :-((
vlada (3470)|31.12.2006 10:43
S DVD to je tak, že má rozměr 720x576. Při přehrávání se nejdřív obraz ze stran ořízne na 702x576 (to dělá už DVD přehrávač) a potom se převede na analog a pustí do TV. TV k tomu ořezu přidá ještě masku a výsledek je na světě.
ODSakEda (2278)|31.12.2006 11:16
Navíc se u analogu pracuje vždy
s větším přesahem, překrytím, aby nevyčnívalo nepříjemné zrnění a tedy i zdigitalizování udělá raději větší ořez z analogového příjmu a vakuová telka opět pracuje někdy až s paranoidně velkým překrytím (přesahem vychylování paprsku, který kreslí mnohem více jakoby za roh!... (neb i tepelnou dilatací vychylovacích cívek i vlivem tepla na obvody, by se mohl obraz po delší době a zahřítí telky o dost smrsknout a opětby na krajích vyčníval okraj obrazu se známým zrněním a to i vlivem zaoblenosti rámečku telky nebo i deformací-tedy nepřesnou geometrií obrazu, kdy hrany obrazu nejsou u vakuovky přímky!.... :-k
Jahos (28)|31.12.2006 12:38
Dík za vaše informácie,zasek som o niečo múdrejší! :-)
pee.tr (1208)|31.12.2006 17:32
Taky dík za vysvětlení. Jsem rád že to je tedy zřejmě v porádku tak jak to je.