Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HTS 3367 kino a sekani Xvid

kus (56)|23.12.2008 22:46
ahoj,
mate nekdo zkusenosti s timto kinem a sekanim Xvid souboru? DivX behaj normalne, ale u nekolika Xvid se mi stalo ze se obraz zaseknul a dal nebezel, pricemz kino vubec nereaguje a musi se vytahnout z el. site, aby znovu nabehlo...
Jahyna (25)|23.12.2008 23:00
[QUOTE=kus;208259]ahoj,
mate nekdo zkusenosti s timto kinem a sekanim Xvid souboru? DivX behaj normalne, ale u nekolika Xvid se mi stalo ze se obraz zaseknul a dal nebezel, pricemz kino vubec nereaguje a musi se vytahnout z el. site, aby znovu nabehlo...[/QUOTE]

Presne to se mi stava u philipse dvp 5990
kus (56)|23.12.2008 23:43
no pekny, takze to je opet nejaka bota u souboru tohodle typu, zatim se mi to stalo jen u Xvidu, nevis cim to je? nebo jak to resit? nekde sem cetl ze kdosi pouziva nejaky "Ultra Video Converter", kterym vsechno nejdriv skonvertuje, cimz tomu da nejakej jednotnej format, ale detaily neznam
PeLi (289)|24.12.2008 07:37
D osúkromnej správy som ti písal, že mi XVidy idú, ale som si spomenul, že mi to tiež pár-krát zamrzlo pri xvide. Pomohlo len vytiahnuť elektrickú šnúru. Robil to aj nový FW 29. Čo som si všimol, tak mi to robíilo len, keď si film púšťam z USB. Ak je film napálený na CD alebo DVD, tak sa mi to ešte nestalo. Ale je pravda, že najčastejšie pozerávam filmy z USB disku. Nokdy sa mi to nestalo hneď na začiatku filmu, tak ma napadlo, že to môže robiť prehriatie nejakej súčiastky. Zlepšil som chladenie a teraz mi to už nezamŕza. klop klop klop.
kus (56)|24.12.2008 11:51
no to je neuveritelny co s tim dokazes delat, ja sem holt jen uzivatel, takze maximalne posoudim jde, nejde... nejak ti zavolam a treba mi neco jeste poradis, protoze o tom vis rozhodne nejvic ze vsech lidi, se kteryma sem mluvil...

ja chci jen od kina aby prehravalo klasicky PC formaty bez problemu, DVD umi vsechny a nejak normalne hralo, to je tak moc ?!!!! :-(

to prehrivani sem prave zkousel, jeden film uz se seknul, ale kino psalo ze nepodporuje format GMC, cili Xvid nacetlo, ale film se kousnul, napsala se tahle hlaska a slo to normalne zrusit s "open", takze ne na snuru a druhej co se vcera sekal po celym dni sem pustil ted rano, kdyz je to studeny a seknul se taky, tenhle ale poctive na snuru, ma tyhle parametry

video 1393 Kbps 640 x 288 (2,222) 23,976 FPS XviD (BVOP / QPel / Packet bitstream)
audio 192 Kbps, 48 KHz, 2 kanaly, AC3

jinak jsem zkusil jeste neco jinyho, pres ultra video converter jsem to jeden sekaci preved z Xvid na Divx 5 se stejnyma parametrama temer a ten se neseknul (zatim), ale tohle nelze delat se vsema filmama asi, to by se z toho jeden po.... to nes prevedes a vypalis je hodina, to uz postrada tu prvotni sluzbu co to ma plnit, zabavu
PeLi (289)|24.12.2008 12:33
[quote=kus;208291]
ja chci jen od kina aby prehravalo klasicky PC formaty bez problemu, DVD umi vsechny a nejak normalne hralo, to je tak moc ?!!!! :-([/quote] Tak také kino asi neexistuje. Na to by bolo dobré PC s výstupom na TV ([COLOR=#333333]HTPC[/COLOR]).
XviD s GMC nespustíš na nijakom prehrávači s čipom Mediatek MT1389-proste to ten čip nepodporuje-pomôže len skonvertovať video. Ja som sa však ešte s takým videom nestretol. Packed-bistream robil tiež problémy pri prehrávaní XVidu, ale to sa podarilo Mediateku vyriešiť softverovo.
To chladenie ma napadlo preto, lebo mne sa X-Vide ešte nikdy nezasekol hneď na začiatku. Vždy to bolo tak po 15-20min. A na niektorých súčiastkach po rozobratí DK sa nedala udržať ruka. Tak ma napadlo, že to môže byť príčina. Ale zasa so radšej zaklopem na drevo :-))
kus (56)|24.12.2008 22:49
tak kino uz je na pul ceste zpatky, kouknu na par DVDcek a asi ho poslu zpatky, Xvid se seka porad a bohuzel to nema nic spolecnyho s tim prehrivanim, proste urcitej typ komprese a kodeku nezvladne a sproste se sekne, zkousel jsem ho dochlazovat, jak si psal, ale to s tim nema nic spolecnyho, vsechno bylo jeste jako led a uz se to seklo, je pravda ze tam ten pasivni vetrak je opravdu spis pro okrasu, ale tak jako tak to neni hlavni pricina toho sekani, dost mne to zklamalo, nato ze se philips honosi znackou divX Ultra, coz je jakasi znacka "s DivXem kamaradime a mame ho radi....", jeste pockam co ten firmware od tebe ale nevidim to dobre
Jahyna (25)|24.12.2008 23:09
[QUOTE=kus;208342]tak kino uz je na pul ceste zpatky, kouknu na par DVDcek a asi ho poslu zpatky, Xvid se seka porad a bohuzel to nema nic spolecnyho s tim prehrivanim, proste urcitej typ komprese a kodeku nezvladne a sproste se sekne, zkousel jsem ho dochlazovat, jak si psal, ale to s tim nema nic spolecnyho, vsechno bylo jeste jako led a uz se to seklo, je pravda ze tam ten pasivni vetrak je opravdu spis pro okrasu, ale tak jako tak to neni hlavni pricina toho sekani, dost mne to zklamalo, nato ze se philips honosi znackou divX Ultra, coz je jakasi znacka "s DivXem kamaradime a mame ho radi....", jeste pockam co ten firmware od tebe ale nevidim to dobre[/QUOTE]

Ja mam uplne stejny problem s philipsem dvp 5990...ale asi ho tezko vyreklamuju ze se sekaji divx co? Nekdy divx prehraje dve minuty jindy ten samy treba deset...zajimavy je ze prvnich deset dni se mi nesekl ani jeden film..ze by nahoda na vyber? a ted tam strcim ctyri co se seknou ku jednomu co se prehraje cely...
kus (56)|24.12.2008 23:39
ja netusim, ale hrube se mi to nelibi, PeLi rikal ze u nej to vyresil externi chladic, ale ja to zkousel a nic...
samozrejme nevyreklamujes nic, pac ti reknou neco jako "to vite pane, to nekde stahnetu z internetu, buhvi jakej moula to delal a za to mi nemuzem, to vam neprehraje zadnej prehravac", pak ti reknou "no vite, ale ony ty DivXy dneska... to uz se moc nepouziva" - (za to bych vrazdil)

bohuzel (bohudik) je to ale jen kec, stejne jako ze deti nosi cap, darky jezisek a pust 24.12. zlůate prase zobrazi... dukazem muze byt napriklad muj mozek rvouci prispevek o tema vyse a uvedeny thompson DVD, stary jako pamatny metuzalem co prehraje naprosto cokoli, coz dokazuje ze to neni veci formatu filmu, ale jen a jen spravneho polazeni softwaru kina a mozna nekolika jinych levnych soucastek... jak jinak si vysvetlit ze system za 7 az 12 tis divX zvora a kram za litr ne, nebo zna snad nekdo jiny, narozdil ode mne odbornik, nejaky padny duvod?
kus (56)|25.12.2008 03:34
takze jsem zjistil dale co a jak, sekani xvid souboru s nejvetsi pravdepodobnosti nema nic spolecneho s prehrivanim ale primo s formatem Xvidu, kterych jsou mraky, navic dalsi veci je zpusob pribaleni zvuku, takze je hodne typu a jeste vic jejich kombinaci

zkracene receno, DVD prehravac (tedy i kino) ktery by umelo vsechno neexistuje, kazdy typ umi neco a neco ne, kupodivu starsi modely umi vetsinou vice formatu nez mladsi, ale zase nemaj jine dulezite komponenty jako HDMI a pod..., chybou je pokouset se hledat super kompatibilni DVD, v soucasnosti asi zadne takove neni, proto na to je treba jit z druhe strany:

- nainstalovat si media info http://mediainfo.sourceforge.net/cs (tim padem jsem schopen identifikovat video)
- po case si lze uz vytipovat formaty co jsou problematicke a na ty davat pozor, napr. vim ze s divX problem nebyl, zato s Xvid s GMC vzdy, proto si ho radim na imaginarni black list
- nainstalovat Ultra Video Converter http://www.sosej.cz/Ultra-Video-Converter.html
- prevest s jeho pomoci problematicky format do neceho jineho, bezproblemoveho, treba toho divX5 formatu
- vyzkousel sem vcera na jednom Xvidu, preved na divX, dle media info ma temer stejny paramtry, prehravani samozrejme funguje

samozrejme mame 3 otevrene body:
- ac se pise ze ten konverter je shareware, tak neni, pac mi naskocila trial verze co prekonvertuje jen pulku videa a neco blaboli o platnosti 30 dni, prosba c. 1 kdo ho zna a jakou verzi lze bezproblemove pouzit, nebo stahnout crack?
- za predpokladu plne fungujiciho konverteru, na jaky format idealne prevadet Xvidy, aby nedoslo ke zhorseni kvality, typ souboru, kvalita, proste komplet popsat nastaveni, myslim ze by slo delat vzdy jen jeden a ten samej typ videa
- muze nejakou takovouhle konverzi dojit ke zhorseni kvality filmu? (domnivam se ze pri vhodne konverzi dosahnu stejne kvality i delky, jen jineho formatu, souhlasi?)


Dal uz nevim, myslim ze sem toho vyplodil dost, muze s tim nekdo hnout dal? Pokud se tedy nekdo vyzna a muze odpovedet na tyhle tri body, je problem sekani filmu na DVD prehravacich vyresen, staci si vzdy omrknout typ souboru co chci pustit a pokud bude zrovna patrit do skupiny problematickych, tak prevest... zda se to zdlouhavy, ale neni, idealni je treba mit skupinku nekolika spatnych souboru, nahazet je do pracky (konverteru), pustit a ze hodku je vyprano. To je asi zatim jediny rychly, levny a elegantni reseni, nebo ma nekdo jinej lepsi napad?
PeLi (289)|25.12.2008 06:58
Ahoj.
Tak teraz som z toho chladenia jeleň.... Ale vyskúšam to, že odlepím ten chladič a dám tam ten pôvodný mini chladič. A uvidím, čo sa zmení. Ale moc sa mi to nevidí, že mi to momentálne pri tých X-Vidoch nezamrza. Škoda že nemám už tie filmy, ktoré mi zamŕzali. Ja si totiž stiahnem film, pozriem cez USB a vymažem a keď je ten film dobrý, tak ho stiahnem v DVD formáte a napálim.
Kus: čo sa týka toho upgrade FW, tak som skúsil nahrať v29 a potom naspäť tú miju 27 a mne to fungovalo aj spätne. Ak by ti to nešlo, tak zmením ten môj FW na v29 a pošlem ti to mailom.
kus (56)|25.12.2008 21:52
no nejde to, nechapu, mam tam ted tuhle verzi

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=CZ&slg=CES&cat=DVD_HOME_THEATER_CA&sct=HOME_THEATER_SU&session=20081217070130_89.203.173.101&grp=HOME_ENTERTAINMENT_GR&ctn=HTS3367/12&mid=Link_Software&hlt=Link_Software

tak nevim, verzi tam ted tedy mam 00.29.00_01, kdyz ji tam zkusim dat znovu tak ji to nacte

jinak jak sem psal vyse, zkusim udelat nejaky zkuseny DVD s ruznyma verzema Xvidu a napisu co se seklo a co ne, myslim ze to je opravdu jen veci toho formatu, precti si ty odkazy, je tam toho mraky
PeLi (289)|18.1.2009 17:52
[quote=PeLi;208301]
To chladenie ma napadlo preto, lebo mne sa X-Vide ešte nikdy nezasekol hneď na začiatku. Vždy to bolo tak po 15-20min. A na niektorých súčiastkach po rozobratí DK sa nedala udržať ruka. Tak ma napadlo, že to môže byť príčina. Ale zasa so radšej zaklopem na drevo :-))[/quote]Tak chladenie nepomohlo. Teraz som pozeral film zakodovaný v X-Vid a seklo sa to najmenej 10x - to celkom cuká človeku s nervami. Tak niektoré XVidy to robia a niektoré nie.
Záver: Chladenie s tým nemá nič spoločné. Je to nedokonalý firmware! Kto teda často pozerá filmy kodované v XVi-de, tak mu toto domáce kino neodporúčam kupovať. To sa týka aj prehrávača DVP5990 .