Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

televize32-37palců od 20 000 do 25 000 kč

standawrc (172)|26.11.2009 20:35
Prosím jakou TV byste doporučili popřípadě značku LCD . Stále se tu točíme kolem TV 13000 - 15000 kč ,ale jsou .lidi kteří rádi lepší TV . Je kvalita těchto TV modelů 2009 lepší než starší modely ? Jedná se o rozmazávání obrazu , sport , výbavení TV , zdali mají lepší DESKY , tunery na analog - DVB-T a máte s těmito TV zkušenosti , někdo mi povídal , že ty rozdíli mezi značkama skoro nejsou žádný , ale mezi 2007, 2008 , 2009 je každý rok znát na kvalitě obrazu a jakou značku v této cenový stropu 20-25 000 kč doporučujete . Jedná se mi o TV 32-37 palců .
Jindra11 (28)|26.11.2009 21:51
Jednoznačně v této cenové kategorii doporučuju novej model Sony, má výbornej obraz, 100 Hz, spoustu možností připojení vč. LAN, umí PIP/PAP, full HD s MPEG4 samozřejmě a má 3 tunery, včetně satelitního pro normu S2. Do konce roku je akce, že k té telce dávají voucher na Skylink kartu na kódované satelitní stanice CZ+SK. Včera jsem objednal model 32W5800, za nejlepší cenu byla zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a měli 1 kus skladem, všude jinde bylo dočasně nedostupné.
garb7 (1189)|27.11.2009 00:06
Pokud chceš TV tak vem Plasmu P37X10Y za málo peněz hodně muziky a večer má super obraz je jasný že proti oknu se sluncem je to o něco lepší klasická CRT ale nic není dokonalý.
22855 (21)|29.11.2009 10:44
tak jsem koukal na TV v prodejně měli právě vaši zminovanou TV panasonic L32V10E a porovnával jsem to s philipsem 8 řady i sony W5500 ale nelépe vyšel ten panasonic . Porovnával jsem třeba bílou košili u panáku doopravdy byla bílá atd . což u ostatných se nedá říc signál DVB-T i úhly byli vynikající . Když běželo na sportu fodbal záznam tak na všech TV od 10000- 35000 kč plazma i LCD byli červený trenýrky rozmazaný to samí na Colombu Kriminálka Taky na všech rozmazaný .
garb7 (1189)|29.11.2009 12:17
[quote=22855;251344] . Když běželo na sportu fodbal záznam tak na všech TV od 10000- 35000 kč plazma i LCD byli červený trenýrky rozmazaný to samí na Colombu Kriminálka Taky na všech rozmazaný .[/quote]

Takže z tvého pozorování se dá usoudit , že to maj doma všichni rozmazaný a jen ti co maj nad 40000,- maj ostrý čistý obraz.
Jindra11 (28)|29.11.2009 12:31
Já jeho příspěvěk pochopil jinak. A sice, že v dané cenové kategorii má Panasonic L32V10E nejkvalitnější obraz. Což mě nepotěšilo, protože jsem hoodně dlouho vybíral a zítra už mě přijde obchodním balíkem (předem zaplacená) Sony 32W5800. Což byla pro mě tutovka. No, špatná jistě není. I v diskusi na mall.cz prodejce odpovídal komusi, že doporučuje spíš tu Sony než Panasonic (a to tam mají Panasonic o litr dráž). Spíš mě vadí, že jsem o tom Panasonicu dřív vůbec nevěděl, unikl mé pozornosti. Chtěl jsem to se satelitem a myslel, že to má jen nová řada od Sony. Sonka má všechny možný konektory a funkce, ale čtečku karet ne. Má ale prý nejlepší černou ze všech LCD na trhu, tak se to hodí na sledování večer.
garb7 (1189)|29.11.2009 12:51
Bud v klidu nejlepší černou má 46X4500 a pak podobný Philips ale to je uplně cenově jinde.
Podle mě nedude větší rozdil jak +-5% nějde jsem zaregistroval že 5800 má sat tuner ale to asi nebude tvůj model
PS: na sledování večer je vhodná plazma nebo projektor (do tmy)
Jindra11 (28)|29.11.2009 13:36
No tak Z a X řady od Sony už je jiná liga. Já bych třeba i Z koupil, kvůli 200 Hz, ale oni to nevyrábí ve 32" ale až větší a mě se větší nevleze do kouta mezi skříně a okno a jinde bych na to neviděl od PC i z postele a to je podmínka. A to o tom sat. tuneru nevím jaks myslel. Jasně jsem psal, že tu telku kupuju kvůli sat. tuneru a pochopitelně všechny nový modely řady 5800 ho mají. Do konce roku k tomu v akci přidávají Skylink kartu (voucher na zaslání karty). No a jinak ten projektor mám a na filmy zásadně používám. Telku mám na zprávy, dokumenty, seriály...
garb7 (1189)|29.11.2009 13:49
Jasně mě se to nechtělo číst zpátky celý tak jsem psal z toho co si pamatuji . Já jsem na jaře viděl LCD IPS Aplha na 40" a nepříšlo mi to nějak lepší z úhlu, klasika LCD
na 32" je dnes panasonic i sony dobrá volba
Jindra11 (28)|29.11.2009 14:28
Já si tu telku nainstaluju až v půlce prosince, dávám si ji k narozkám. Napíšu pak svoje dojmy. Nikde jsem neviděl aspoň v češtině podrobnější recenzi nebo uživatelské dojmy. Holt je to novej model a není úplně lacinej, většina běžných kupujících vezme něco z akce v obchoďáku za 10-15 litrů.
22855 (21)|29.11.2009 16:01
[quote=22855;251344]tak jsem koukal na TV v prodejně měli právě vaši zminovanou TV panasonic L32V10E a porovnával jsem to s philipsem 8 řady i sony W5500 ale nelépe vyšel ten panasonic . Porovnával jsem třeba bílou košili u panáku doopravdy byla bílá atd . což u ostatných se nedá říc signál DVB-T i úhly byli vynikající . Když běželo na sportu fodbal záznam tak na všech TV od 10000- 35000 kč plazma i LCD byli červený trenýrky rozmazaný to samí na Colombu Kriminálka Taky na všech rozmazaný .[/quote]

PRO - garb7
Chtěl jsem říc jen , když to bylo rozmazaný jak píši výše na prodejně ( ne doma - to nevím vycházím jen co vidím ) tak jsem myslel všechny co tam byli na krámu jak laciný tak i drahý JAK LCD tak i PLAZMAi když jsem myslel , že si stím poradí ale ne. . Nad 35000 kč tam žádná nebyla tak nemohu posoudit a žádný nový vývoj nepomohl jako 100 - 600 Hz atd. .Když je blbý fil - zminovaný Colombo , nebo záznam z fodbalu tak to nic nezachrání to jsem myslel , hlavně aby jsme to mysleli doma kde to nemáme s čím porovnat a nesváděli vše na TV . Samořejmě v jiném prodejně to může být jinak .Sváděli to na jeden přívodní kabel DVB-T na 40 TV a stráty v kabelech atd. přitom na vysílač DVB-T je vidět .Nevím jak to mají v prodejnách zapojený a zdali mají zesilovače atd. aby to tolik TV utáhlo .
Jindra11 (28)|30.11.2009 23:59
Tak dnes mě Sonka přišla. Normálně bych to otevřel až na narozky, jak mám ve zvyku. Ale je tam ten kupón na Skylink kartu, tak jsem to musel otevřít, abych kartu včas objednal. Původně jsem někde četl, že karta přide do 14 dní. Nakonec se ukázalo, že to slibujou do 3 dnů zaslat doporučeně a na svoje náklady, což je fajn. Stačí zadat číslo z kupónu přes web Skylinku. Telka je pěkná. Překvapilo mě a i potěšilo, že nemá levej roh stříbrnej, protože na úplně všech fotkách je to stříbrný. Ale to je jen přehnaně naznačený, že je to lesklá plocha a má to asi být jako odlesk, nevím. Fólii z rámu jsem nesundával, ale nic stříbrnýho tam nevidím. Na fotkách to působilo dost rušivě. Telku jsem i zkušebně jednou zapnul, jestli naskočí, abych kdyžtak mohl reklamovat. Netestoval jsem žádný funkce, jen nechal svítit obrazovku a udělal detailní opakovanej průzkum. Bohužel, objevil jsem téměř uprostřed obrazovky 1 trvale svítící modrej subpixel. Je vidět na černé statické ploše, v TV obrazu není šance to spatřit. Já to vidím do 70 cm, ve tmě a při soustředění na to místo. Normálně se budu dívat ze cca 230 cm a tak to nemá smysl řešit. Ještě o kus dál jsem zahlídl takovej náznak bílýho subpixelu, ale ten je opravdu tak neznatelnej, je vidět z max. 20 cm a jen kolmo na mřížku bodů, z čehož vyplývá, že jsem se snažil o opravdu detailní zmonitorování plochy. Posílat to do Příbrami nebudu, jinej kus stejně nemají skladem a ten další by mohl mít ještě o dva body víc, prostě to nemá cenu řešit, ale každýho puntičkáře to tak nějak zamrzí, že? Jinak černá nevím, jestli je nějak extra černá, zatím mě to připadá normální jak to na LCD bývá, to by šlo posoudit, až kdyby stálo víc značek vedle sebe. Další testy budou buď v půlce prosince nebo později, protože nám mají někdy před Vánocema měnit okna a mám dilema, jestli telku osadit na místo předtím nebo to nechat až potom, když se stejně bude všechno muset odklidit pryč.
Heartwork (2358)|1.12.2009 17:25
[quote=Jindra11;251773]Bohužel, objevil jsem téměř uprostřed obrazovky 1 trvale svítící modrej subpixel. [/quote]

Máš to moc čerstvé, nech to trošku zahořet. :)

Na ten přilepený pixel zkus JScreenFix (basic applet je grátis):
http://www.jscreenfix.com/ Někdy to zabere. ;)
stepz (23)|1.12.2009 22:41
[quote=Jindra11;250951]Jednoznačně v této cenové kategorii doporučuju novej model Sony, má výbornej obraz, 100 Hz, spoustu možností připojení vč. LAN, umí PIP/PAP, full HD s MPEG4 samozřejmě a má 3 tunery, včetně satelitního pro normu S2. Do konce roku je akce, že k té telce dávají voucher na Skylink kartu na kódované satelitní stanice CZ+SK. Včera jsem objednal model 32W5800, za nejlepší cenu byla zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a měli 1 kus skladem, všude jinde bylo dočasně nedostupné.[/quote]


32W5800 mam taky vybrano, je to muj horkej kandidat :) puvodne sem chtel 40W5800 ale prehodnotil jsem situaci na mensi :)
Jindra11 (28)|2.12.2009 14:07
Heartwork: díky za tip. Zatím jsem o takové možnosti opravy neslyšel, třeba to zabere. (Teď jsem to zkoušel spustit a nejde, nejspíš Win7 64bit to zakážou) Ale u TV obrazu není šance ten bod spatřit, to jen, když připojím PC a bude vhodný barevný pozadí.
Jinak v pondělí večer jsem si dal požadavek do Skylinku a dnes už karta a čtečka přišly, to jsem ani nečekal.
Heartwork (2358)|2.12.2009 22:18
[quote=Jindra11;252068]Teď jsem to zkoušel spustit a nejde, nejspíš Win7 64bit to zakážou[/quote]

Snad né, dyť je to obyč java applet, to by ti mělo normálka frčet.
Jindra11 (28)|2.12.2009 23:15
Tak IE8 a Maxthon to vyloženě zablokujou. Ve Firexofu to píše working, ale vidím jen bílý okno a nic se neděje. Nebo to tak má vypadat?
Heartwork (2358)|2.12.2009 23:58
[quote=Jindra11;252215]Nebo to tak má vypadat?[/quote]
Ne - nemá, v tom otevřeném okně se to musí hejbat jak o život. :)
Máš tam nějakou rakovinu, jede mi to korektně v Opeře, Firefoxu, Chrome, Safari i IE.

Možná by tě zachránila Java od Sun: http://www.java.com/en/
hatik (17)|3.12.2009 00:02
Ahoj. Také uvažuji o Sony řady W kvůli satelitnímu tuneru, ale v poslední době jsem trochu na pochybach. Když mám obyčejný DVD rekorder ještě s analog. tunerem, můžu vůbec na něj pak nahrávat? O nějakém nahrávání a sledování druhého pořadu prý nemůže být ani řeč, takže stejně bych musel pořídit externí DVB-S HD.
Heartwork (2358)|3.12.2009 00:26
4 hatik
Připrav se - první vydání z kapsy vyhání, když to má za něco stát - koupí TV to rozhodně nekončí. :)

btw - něco těch Sonkách se satem jsem viděl dneska tady:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
hatik (17)|3.12.2009 00:45
Tak po přečtení te recenze jsem ještě více na pochybach. Dost mrzí, že nepřehraje ani Divx. Asi ještě dám šanci LG 42SL8000 v porovnání kvality obrazu. Bohužel však budu muset oželet sat.tuner.
Jindra11 (28)|3.12.2009 00:57
Tak chce to ujasnit si priority. Já například od telky nežádám, aby uměla přehrávat divx a spousty dalších formátů, včetně DVD, na to je vhodnější dokoupit přehrávač, kvalitní, co umí vše vč. MKV a DVD. (Faktem je, že neexistuje dokonalá telka, co by uměla vše, ani dokonalej satelit nebo mobil, úplně u všeho jsou plusy a mínusy). A nejlépe i nahrávání na integrovanej HDD. Ale letos už jsem utrácel až to pěkný není, takže příští rok se uvidí. Jinak ten java opravovač pixelů jsem rozjel v XP, ve Win7 64bit ani ťuk. Javu mám nainstalovanou, nejnovější 64bit instalátor ze včerejška.
stepz (23)|3.12.2009 02:36
[quote=Jindra11;252232]Tak chce to ujasnit si priority. Já například od telky nežádám, aby uměla přehrávat divx a spousty dalších formátů, včetně DVD, na to je vhodnější dokoupit přehrávač, kvalitní, co umí vše vč. MKV a DVD. (Faktem je, že neexistuje dokonalá telka, co by uměla vše, ani dokonalej satelit nebo mobil, úplně u všeho jsou plusy a mínusy). A nejlépe i nahrávání na integrovanej HDD. Ale letos už jsem utrácel až to pěkný není, takže příští rok se uvidí. Jinak ten java opravovač pixelů jsem rozjel v XP, ve Win7 64bit ani ťuk. Javu mám nainstalovanou, nejnovější 64bit instalátor ze včerejška.[/quote]

Presne tak, mam stejny nazor. Taky nepotrebuji aby umela tv vsechno co hnedka kazdy vyjmenuje a pak by si ji mozna koupil.
Jak zminujes, taky bych pripadny divx a jine usb ficurky poresil pres prehravac nebo pripadne domaci kino, ktere je dneska standartem k tv, ohledne kvalitnejsiho zvuku.
Dale i sat. tuner nekdo integrovany tezce pomluvi ( jak jsem uz vsemozne cetl nazory lidi) ale nekomu postaci, jako napriklad me co stricim skylink kartu a budu cumet na tenhle programovy zaklad. .)
Jindra11 (28)|28.12.2009 15:08
Tak tu Sony 32W5800 už pár dní používám. Svítící modrý subpixel se nevyléčil tím jfixem, ale ve dne je vidět jen z 50 cm a míň, v noci 70 cm, na černým pozadí u statické obrazovky. Při sledování TV to nehrozí spatřit, takže mě to už absolutně nevadí. S obrazem jsem moc spokojenej. Pochopitelně záleží, v jakým dat. toku vysílá každá stanice. Třeba ČT HD je dost dobrá a překvapivě dobře vypadá i Prima v SD. Co je škoda, tak přes LAN to má málo možností. Chybí mě tam např. youtube prohlížeč nebo počasí. Přehrávání přes DLNA funguje u mpg (ať mpeg2 nebo mpeg4) výborně. Ale všechny AVI vypadají hnusně, mají zubatý hrany, nedá se na to dívat. TV taky nezobrazí moc dlouhý názvy souborů a procházet se seznamem souborů je zoufale pomalý. Funkční řešení je, přes media player dát vybraný klip přehrát přes pravý tlačítko do televize, kterou to vidí jako zařízení. Pak jde ovládat přehrávání videa přes počítač, ale i přes DO od televize.Přes USB to nenačte ani mpg ani avi, ale stejně je ke konektoru horší přístup, blbě se do toho trefuje. Objednal jsem DVD přehrávač Šony, s HDMI a USB a ten má přehrávat všechno a USB je zepředu, tak to bude vhodnější. Díky HDMI připojení to pak jde ovládat jedním ovladačem, jak jsem chtěl. Co je ale zoufalost, tak třídění satelitních stanic. To je vážně něco. Doteď jsem nesesbíral dost odhodlání se do toho pustit. Postupně mě to našlo přes 5000 stanic. Ale každá ze tří družic co chytám je v jednom hlavním seznamu a musí se třídit zvlášť. Pouze do oblíbených jde přidat každá nalezená stanice bez ohledu, v kterým ze tří hlavních seznamů (družic) se nachází. Ovšem pouze v hlavních seznamech funguje třídění. Z nepochopitelných důvodů se totiž v rámci nabídky oblíbených nedá jakkoli měnit pořadí! Navíc, při přejíždění položek v oblíbených se stanice hned zkouší zobrazit, což dělá přesun kurzoru přes víc položek hodně nepříjemným. Ztmaví se obraz a je pomalá odezva a je to zkrátka nekomfortní. Na starým satelitu stačilo zmáčknout OK a zobrazila se mřížka se spoustou stanic, kde se dalo procházet ovladačem plynule a teprve druhý OK tu stanici zobrazilo. Tady je nabídka oblíbených zmenšená jen na 8 stanic viditelných pod sebou a to je dost málo. Další věc, ať jsem na kterékoli stanici a zmáčku oblíbené, tak se za sekundu stanice přepne na ČT 1, která je v oblíbených jako první. Velmi stupidní chování. Dále, čísla na ovladači 0-9 atd. odpovídají položkám v hlavním seznamu, 5000 stanic a ne položkám v oblíbených! Dále, přepínání stanic po jedné kolíbkovým tlačítkem skáče jednou z hlavního seznamu a za chvíli zas z oblíbených. Bere to totiž podle čísel a ne podle pořadí v menu oblíbené. Tohle si poskládat bude práce na hodiny. Dokoupil jsem scartový set top box Emgeton, umí nahrávat na flešku, bezva řešení za pár kaček.
IkE Blaster (55)|29.12.2009 01:43
Máš pravdu, že setřídit to bude hodně nadlouho. Neznám nikoho, kdo by si chtěl nechat 5000 programů, většině lidí to stačí zredukovat dejme tomu na 50-200 programů a pak si dát nejsledovanější na začátek seznamu. Nejlogičtější a pak i nejpohotovější. Jinak ale se systémem přepínání programů poměrně souhlasím a vyhovuje mi.
Jindra11 (28)|29.12.2009 02:24
Jak ti může vyhovovat, že oblíbené nejdou setřídit a že přejížděním položek se to snaží hned aktivovat, místo aby to počkalo na potvrzení? Asi jsi nezažil nic lepšího, mě tohle vyloženě s-e-r-e! Jo, co je ještě hodně blbě udělaný, tak neinformování u stanic, na které družici se to nachází a taky parametry, především frekvence. Podle těchto údajů bych odlišil víc stanic stejnýho jména. Nebo to předem neukáže, že je stanice kódovaná, dokud si ji nevyberu. Po všech těchto stránkách je to horší, než Golden Interstar. Kdyby to aspoň Sony hodlala zlepšit firmwarem, ale to bude trvat roky, než něco změní a bude to až v dalších modelech.
j3nda (169)|29.12.2009 18:38
to je presne ten duvod proc jsem radsi zvolil kvalitni telku nizsi rady a zbytek resim externima zarizenima, pac ty drahy telky sice umej vsechno, ale nic poradne
z mkv prehrajou polovinu, satelit ma spoustu much a treba o sdileni karet si muze nechat zdat
Jindra11 (28)|29.12.2009 19:37
Jo, pokud je člověk fanda do satelitní techniky, tak rozhodně koupit zvlášť. Já se ale vyblbnul dva roky s klasickým satelitem a teď už tomu nechci věnovat moc prostoru a beru to čistě uživatelsky. Chtěl jsem to mít v kupě, ovládat jedním ovladačem. Kvalita je výborná, jen kdyby zapracovali na dalších položkách do menu, umožňující si to víc přizpůsobit. Tuším už, že cesta vede přes seřazení důležitých stanic na začátek hlavních seznamů (pro každou družici zvlášť) a z nich vybrat do oblíbených jen těch několik hlavních CZ stanic, co opravdu jsou potřeba po ruce. A vše pak vybírat z hlavního menu, kde jde skočit na začátek jedním tlačítkem a dál už se posunovat po prvních desítkách stanic. Zbytek tam prostě bude do počtu.
standawrc (172)|1.1.2010 14:04
Tak to se mi líbý 200 ,5000 stanic atd. já jich mám 50 českých na družici + X stovek počet cizích stanic , který jsem tak 80% vymazal k čemu když na ně nekoukám a ani těch 50 českých nestíhám ,stačí mi tak 20 programů a i to je v létě moc. DVD nechci není čas a abych si půjčoval DVD a ráno měl krvavý oči to nemusím .
IkE Blaster (55)|1.1.2010 17:13
standawrc: Právě, tohle je logický přístup docela...

Jinak možná to bude tím, že stanice, které jsou opravdu oblíbené si pamatuju podle čísel ;) Navíc "nesatelituju", takže mě stovky stanic netrápí.