Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výměna starého přijímače za nový

nothar3 (6)|5.11.2011 17:01
Zdravím, máme doma takový ten satelit. komplet za 3k nebo kolik to stálo pár let z5. Přijímač topfield tf6000cr, 60tka parabola, cslink karta kde sou volně programy a ct1, nova HD tuším.

Ten přehrávač blbne, někdy se třeba zasekne na 10sec a ani HD neumí. Koupili jsme full hd tv takže bych chtěl nějaký jiný přijímač co umí hd, bude bezproblémů a cena nejlépe do 3k.

Vůbec se v tom nevyznám proto píši sem, 1080, 720p si pouštíme z notebooku takže nemusí mít žádné hdd, nahrávání apod., jde jen o ten příjem a nějaký ten upscaling aby třeba i ty neHD kanály vypadali trochu lépe. Nějaké rady?
geronimoh (2327)|5.11.2011 17:20
Připojuji se a také doporučuji Technisat Technistar S1 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
JoeCZ (20)|7.11.2011 13:06
[quote=geronimoh;376042]Připojuji se a také doporučuji Technisat Technistar S1 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

No jo, ale to bude muset ještě dokoupit CI modul, nejspíš Mascoma CW/Irdeto, ať může požít tu CS Link kartu, kterou vlastní a do budoucna Skylink Irdeto nebo ICE, na kterou nejspíš přejde z důvodu příjmu HD kanálů... a to už se bude celková cena blížit 5t. Za odpovídající kvalitu je třeba občas připlatit.

Pokud nebude 3t nepřekonatelná hranice, doporučil bych třeba Optibox Zebra + nějaký CW modul klidně z výprodeje nebo druhé ruky dočasně pro CS Link kartu. Celková cena by mohla být kolem 3 - 3,5t.

Pokud je cena rozhodující, pak něco s UNI čtečkou, přístrojů jsou mraky, jen vybrat takový, který po HW stránce vydrží nějaký ten rok... A tady si netroufám radit.

Každopádně vždy je asi nejlepší navštívit speciálku a omrknout ty přístroje na vlastní oči podle svých potřeb ;-)
geronimoh (2327)|7.11.2011 13:22
Vycházel jsem z toho , že cena má být nejlépe do 3 tis., ale kvalita co nejvyšší. Pokud by byla řeč o co nejlevnějším sat.přijímači (takzvaně za málo peněz hodně muziky), pak bych doporučil Ferguson Ariva 202E (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29798). Má spoustu odpůrců, ale i spokojených uživatelů a silnou podporu.
Dagy2 (3153)|7.11.2011 13:24
Každý je strojcom svojho vlastného šťastia, takže len do pozornosti by som dal tieto subjektívne poznámky:
1/ Ak hovoríme o FullHD TV v spojení s CSlink:
- CTHD a NovaHD u CS linku - či tieto dva programy mám alebo nemám v HD ak je zvyšok v SD mazanici je vlastne úplne jedno. Kvôli dvom programom meniť celý systém je zbytočné
- upscaling si robí tak či tak ten televízor, takže ak to má vyzerať lepšie, tento upscaling nenahradí nejaký lacný SAT prijímač, výsledok môže byť ešte horší

2/ ak teda hovoríme o skutočne HD príjme (ja viem že kvalita medzi "skutočným HD" a HD vysielaným 1080i môže byť diametrálna) tak zostáva prechod na SkyLink
- potom je potreba mať novú kartu
- 60cm parabola na HD programy TP 12109 a 12207 (? tuším to je on) je aj tak na 99% nedostatočná.
- a slušný prijímač by to mal celé zastrešiť
- uničítačka (ak prístroj nemá CI-šachtu) to celé môže poslať do večných lovíšť tiež v krátkom čase.

Takže mi z toho vychádza
1/ buď zostať s tým čo mám, pretože efekt za 3000Kč budú len vyhodené peniaze a nič sa nezlepší
2/ investovať do nového prijímača, karty SkyLink, paraboly 80cm a to sme trochu inde (+ nejaké tie mesačné poplatky za HD alebo Kombi paket)
geronimoh (2327)|7.11.2011 13:36
To je věc názoru. Podle mě jsou zase vyhozené peníze platit za HD programy na Skylinku, protože tam nic moc není a ještě je to prokládané když ne reklamou, tak upoutávkami na své pořady. Pokud vemu, že se mi tam nejvíc líbil program History HD, původně s nepřerušovanými dokumenty, nyní už přerušovanými upoutávkami, později možná i reklamou a do roka jsou ty dokumenty k vidění na ČT2 bez přerušování. Jinak si stojím za tím, že i ČT HD a Nova HD stojí za pořízení HD sat. přijímače. Topfield tf6000cr navíc nemá ani HDMI, takže je absolutně nepoužitelný pro LCD a PDP televizory. [COLOR=Red]Každopádně vyměnit.[/COLOR]
Dagy2 (3153)|7.11.2011 15:10
Pre rozhodnutie či má význam investovať prachy do NovaHD a CTHD je ešte vhodné si pozrieť čo tieto dva kanály ponúkajú v HD.
U Novy to odhadujem na pár percent (nepozerám ju často), inak je to tiež často 4:3 SD vysielanie s čiernymi okrajmi. U CTHD kto má rád dokumenty tak si môže prísť na svoje, alebo napr. olympiádu v 2012.
geronimoh (2327)|7.11.2011 15:21
V případě zakladatele vlákna "nothar3" je výhodnost jasná, protože kvalita půjde díky HDMI rozhraní o jeden řád nahoru i u SD kanálů. Jinak si to musí každý zodpovědět sám, jestli ČT HD a Nova HD stojí za to. Kolik toho dávají v HD lze zjistit zde : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Navíc Česká televize spustí na jaře další HD kanál [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a jako plus lze počítat i FTA HD programy.
interfernet422 (1575)|7.11.2011 21:22
[quote=nothar3;376039]Zdravím, máme doma takový ten satelit. komplet za 3k nebo kolik to stálo pár let z5. Přijímač topfield tf6000cr, 60tka parabola, cslink karta kde sou volně programy a ct1, nova HD tuším.

Ten přehrávač blbne, někdy se třeba zasekne na 10sec a ani HD neumí. Koupili jsme full hd tv takže bych chtěl nějaký jiný přijímač co umí hd, bude bezproblémů a cena nejlépe do 3k.

Vůbec se v tom nevyznám proto píši sem, 1080, 720p si pouštíme z notebooku takže nemusí mít žádné hdd, nahrávání apod., jde jen o ten příjem a nějaký ten upscaling aby třeba i ty neHD kanály vypadali trochu lépe. Nějaké rady?[/quote]
Výměnou určitě získáš. Pokud už teď pouštíš HD filmy z ntbk, tak víš co můžeš očekávat a že SD je jedna velká mazanice.
Pokud míníš zůstat u cslinku, tak tam toho HD moc není, ale i čt hd a nova potěší, upscale primy nevím, neviděl jsem. Příští rok plánuje čt další hd kanál. Na nově toho v hd je určitě víc než jen pár procent, jak píše dagy.
Parabola 60 cm pro začátek postačí, při hezkém počasí a dobrém nastavení pojede. Problém nastane v zimě, nedej bože o vánocích, když chceš koukat na pohádky a přijdou sněhové mraky tak se pak můžeš taky jen dívat na sněžení z okna, protože digitál už ani proti analogu nesněží při slabém signálu. Nehraje vůbec.
Nahrávání stb je příjemným bonusem i u levnějších strojů, např. zmiňovaná ariva umí nahrávat na připojený disk. Někdy se může hodit.
Připojením přes HDMI taky nakvalitě získáš.

Takže neváhej a směle do toho.
nothar3 (6)|2.12.2011 13:59
Koupil jsem arivu 202e a vypadá to lépe takže díky, problém je s hd kanály naladil jsem ručně nova hd na 11895/v signál je 85/75% a píše to zakódováno, když jsem googlil tak je to prý slabým signálem. Pak ct1 na 11973/v a to našlo akorát, že to je ct2 HD což jsem ani nevěděl, že je. Co s tím?
mira31 (47)|2.12.2011 14:56
to nothar3:
Než začneš do toho vrtat se mrkni jestli máš zaplaceny základní HD programy (200kč). U CSlink je na zákl. HD jednorázový aktivační poplatek.
VlaDamorava (466)|2.12.2011 15:01
Nova HD se musi na starých kartách doplatit, případně přes web CSlink aktivovat gratis. U některých serii to jde. ČT HD je výběr z pořadů ČT1, ČT2, ČT4 takže se ti logo bude průběžně měnit.
nothar3 (6)|2.12.2011 15:13
novu hd jsem právě aktivoval před pár měsíci, i když jsem ještě neměl arivu, takže nevím, možná to bude tím signálem a ct hd jede tedy ok, akorát jsem nevěděl jak to funguje, díky.
mira31 (47)|2.12.2011 15:34
Signálem to asi nebude. Mám taky 60 parabolu a stejné hodnoty jak píšeš a jede ok. Možná ještě nepřišly zápisy na kartu. Zkus vypnout stb pak i síť v zadu na půl minuty. Po zapnutí nechat asi hodinu na ČT 1. Jakou máš kartu? CW nebo IR. Jestli CW tak změň frekvenci čtečky na 3.6Mhz.
nothar3 (6)|2.12.2011 15:37
co je stb? :)
kartu mam gital, takže hodně starou.
interfernet422 (1575)|2.12.2011 15:43
[quote=nothar3;381825]Koupil jsem arivu 202e a vypadá to lépe takže díky, problém je s hd kanály naladil jsem ručně nova hd na 11895/v signál je 85/75% a píše to zakódováno, když jsem googlil tak je to prý slabým signálem. Pak ct1 na 11973/v a to našlo akorát, že to je ct2 HD což jsem ani nevěděl, že je. Co s tím?[/quote]
Pokud je ta stará karta TaT - skylink, tak si kup novou ICE výměnu. Jednak budeš 20 dní koukat úplně na všechno v rámci promo nabídky a jednak po ukončení proma a zaregistrování do 5.11.2012 ti dají 600 Kč do kreditu a můžeš si pak z něj zaplatit placené programy. A hlavně nemusíš dokupovat Novu HD a další programy, které se na starých TaT kartách dokupovaly.
mira31 (47)|2.12.2011 16:12
Stb je satalit. Jakým číslem začíná karta? Jestli je hodně stará tak bude CW. Co píše interfernet422 se tebe netýká, cslink karty nemění.
nothar3 (6)|2.12.2011 17:09
začíná 429564 je na ní logo gital.cz
mira31 (47)|2.12.2011 17:35
Tak ještě jinak. Zkontroluj si kartu podle tohoto návodu od CSliku a nastav frekvenci čtečky buď CW-3.6Mhz nebo IR-6Mhz.

Jak poznám novou kartu Irdeto?
Na balení karty je uvedeno, že se jedná o kartu určenou k odkódování programů kódovaných systémem Irdeto. Můžete si to ověřit i na samotné kartě. Unikátní číslo karty, které je uvedené pod čárovým kódem a u zlatého čipu, je vždy 11místné oproti 14místnému číslu původní karty CryptoWorks.

Potom postupuj podle výše psaného. Více už neporadím. Snad ještě vytáhnout a vložit kartu za provozu. Hodně štěstí.
nothar3 (6)|2.12.2011 18:13
tak to mám cw kartu a je tam 3.6mhz. Ještě zkusím nechat tam hodinu tu ct1, ale kterou? Mám tam normál ct1, pak nějaké sm, jm, a ct hd.
zicofot10 (69)|2.12.2011 19:00
Zdravím odborníky.Řeším ode dneška ten samý problém.Vyhučel mi v SD přijímač,opravu už nechci hradit a tak chci nějaký HD přijímač.Mám starou kartu skylink a chtěl bych něco s uničtečkou a volnou dírou pro modul-něco kolem 2500kč.(ARIVU,ale určitě nechci).Váhám mezi GM 9060,nebo Argusem nebo něco podobného.Potřebuji,aby mi šel(pokud ještě jde BULSAT).Nechci nic sdílet,něco co se nebude sekat a slušným obrazem v SD i HD.Děkuji všem za radu.Z