Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od MrMarkus
Ještě k článku. V WS TV Live je čip SMP8670 od Sigma Designs. Je to nový čip od dobrého výrobce, ale stále je to nízká řada. Vyšší řada 8643 podporuje prémiové přehrávače typu PopCorn Hour či QNAP media player, ale ta je pro mě změnu už zastaralá. Na jaře bude SMP8910 a od té se opravdu hodně očekává. Doporučuji si u prémiových přehrávačů počkat na tento čip. Jinak dnes ve světě asi nejoblíbenější pokročilé playery Boxee Box či Asus Aspire Revo jedou na kombinaci Atom plus NVIDIA ION nebo PowerVR ­- a tady je třeba se podívat na vnitřek, který lze stavbou HTPC posunout dále a udělat z přehrávače další univerzální domácí počítač ­- v případě rodiny není doma počítačů nikdy dost :)
Odpovědět0  0
Pro vážnější použití doporučuji i nadále HTPC. Množství formátů a hlavně nevypočitatelná množina zajímavých použití vyžadují obecnější přístup. Je jednoduché nainstalovat na interní disk operační systém nebo nabootovat přes USB z flash live verzi třeba XBMC nebo Boxee. Jako základ je možné použít třeba něco od Sonacu nebo rovnou pořídit Xtreamer Ultra ­- doporučuji kombinaci Atom D525 ­(dvoujádro 1.8GHz­) plus NVIDIA ION2 ­(grafiky Intel GMA nebrat!­). Takový stroj je dnes už plně použitelným nejen mediálním centrem, pro XBMC i Boxee existují užitečné doplňující aplikace. Pokud máte doma NAS a rychlý Internet, gigabit ethernet je výhodou. Tahle zařízení dokáží generovat slušný traffic.
Odpovědět0  0
Když už něco méně ortodoxního a přesto i kvalitou zajímavého, doporučuji zkusit Sanyo XACTI HD 2000.
Odpovědět0  0
MrMarkus (4) | 25.11.200819:25|HD televize: Úvod
Asi tak. Kupoval jsem domu novou 32­" s tím že na ní budu koukat minimálně z metrové vzdálenosti, typicky pak z více než 2 metrů. Zdrojem signálu je digitální kabelovka včetně pár HD kanálů, zatím tam 95% času běží neHD kanály. Z počítače bych tam mohl pustit fullhd, ale stejně tak tam mohu ­(a pouštím­) 720p a to mi při téhle úhlopříčce plně postačuje. I já jsem zkusil porovnat fullhd na Bravii 32W4000 se 720p na 32V4500, rozdíl se konal, ale překvapivě ve prospěch 32V4500. Uznávám, když jsem se nalepil na displej 32W4000, bylo tam více detailů, ale já ani moje žena jsme to z metru nebyli schopni poznat a obraz 32V4500 je v mnoha ohledech lepší, hodně se přibližuje už přibližuje plazmám, oceňuji zejména kontrast a schopnost zobrazení černých věcí. Upozorňuji že TV máme jako displej na televizi, filmy a prezentace ­(fotky­). Na stole mám LCD a to slouží pro práci s internetem, zpracování videa a fotek ... a sedím od něj půl metru... tady už je vyšší DPI nutností. Nakonec takovou malou otázku co tu moc lidí neřeší, co třeba spotřeba panelu a vůbec elektroniky při práci s fullhd v porovnání s prací se 720p signálem? Já si osobně totiž myslím že mít u 32­" TV fullhd je nejen že zbytečné ­(protože vyšší rozlišení není více než metru vidět­), ale také nehospodárné ­- vyšší spotřeba, vyšší vyzařované teploty ... Pletu se?
Odpovědět0  0