K odstranění šumu z videa používám filtr MPlayer HQ Denoise 3D, který kvalitně odstraňuje šum. Pokavaď to přeženu je to dost znát proto dávám optimálnější hodnoty. Video je pak lepší.
Odpovědět0 0
PETR JAN
|
18.5.201011:26
Muzes poradit kde ho stahnout? Nikde ho nemuzu najit diky !!!!!!!!!!!
Odpovědět0 0
Stáhni si nejnovější verzi programu Avidemux, Kde je filtr integrován nenastavuj vysoké hodnoty tak 15 - 30.
Odpovědět0 0
OldaC
|
25.6.20088:56
Odpovědět0 0
Tomas "Guga"
|
27.5.200921:32
JA jsem ted resil problem se zasumelym videem z HD kamery a NEAT video me bohuzel nepomohlo - bud byl obraz moc rozmazany a nebo se objevoval sum.... Bohuzel jsem pri nataceni nastavil moc velke zesileni, video jsem natacel v tmavych prostorach, tudiz jsem zesilil i sum...:(
Odpovědět0 0
Poněkud opožděná reakce na článek.
Věnoval jsem mu jen zběžnou pozornost přesně podle citace z vašeho článku: "Ovšem je nutné poznamenat, že každý se na toto dívá jinak. Pro někoho je jakékoliv filtrování nepřípustné, protože vždy obraz degraduje různými artefakty." Mám totiž raději ostrý obraz zatížený šumem než rozmazané cosi bez šumu.
Při současném detailním prostudování článku mě ale zaujala pasáž s problémem "chroma shift nebo color bleeding". Vadí mi zejména u starých záznamů ještě kamerou VHS. Naznačujete možnost použití digitálních filtrů. Znáte nějaký a jeho dostupnost?
Díky za případnou odpověď.
dub
Odpovědět0 0
Prakticky se to projevuje tak, že jednotlivé řádky jsou vůči sobě více či méně posunuty a pokud bude v obraze svislá čára, tak tato čára nebude rovná, ale klikatá. Navíc klikatá vždy úplně jinak, dá se říci nedeterministicky. Je to typické chování, které je v lepších přehrávačích nebo různých převodnících korigováno filtry, které se snaží posunutí jednotlivých řádek detekovat a následně ho odstranit. Toto lze provádět pouze na analogovém videu, ne až po digitalizaci, protože se posunutí detekuje přímo na video signálu, nelze to provádět až následně po digitalizaci (i když i něco podobného se provádí).
zrovna resim podobny problem... mam video, ktere trpi temito neduhy a nevim jak se jich zbavit. nova digitalizace pres TBC neni mozna a doufal jsem, ze digitalni cestou to nejak mozne bude ... posledni veta citace (ta v zavorce) mi dala nadeji, ale uz ne navod... prosim pomozte :)
Odpovědět0 0
Jenom drobnost. Při šikmém záznamu se na jednu stopu ukládá celý snímek a nikoli pouze řádek. Jinak by nešel udělat statický obraz.
Odpovědět0 0
Díky. Konečně jsi mi pořádně objasnil funkční rozdíly filtrů Smart smoother a DNR.
Za dostupnost filtrů ve Vegasu (z VirtualDubu) jsme ti také vděční. Máš v plánu portovat do Vagasu také CNR filtr?
Odpovědět0 0
Mooc pěknej článek, do tý technicý stránky moc nevidim, ale to vysvětlní a porovnání funkcí jednotlivejch filtrů je SUPER.
Odpovědět0 0
Opet vyborny clanek, diky Miku!
Jen drobnost, pokud si to dobre pamatuji, tak cross color neni zpusobeny omezenim pasma barvonosne, to by se projevoval v podstate u vsech zaznamu vcetne slozkoveho Analog/Digital Betacamu, ale je zpusoben zaznejemi barvonosne (u Palu 4,43MHz) a jemnymi detaily (vysokymi frekvencemi) v jasovem kanale, tedy pri pouziti Kompozitniho zaznamu nebo propojeni, uz pri pouziti S-Videa se neprojevuje. Barvonosna Palu ma maxima harmonickych a subharmonickych vzdy v nasobcich 50 Hz od 4,43 MHz a pokud se v jasu objevi stejne frekvence, vznikne na tom miste vice ci mene viditelny cross color.
Odpovědět0 0
Filter Dynamic Noise Reduction (DNR) je použitý i v televíznom prijímači PHILIPS 29PT8509. Má tieto možnosti nastavenia: vyp., min., media. a max.
Ak som to pochopil správne, tak tento výrok, čo z článku citujem "Ve výsledku to vypadá, jako by za sebou pohybující se objekty táhly stín, resp. ohon." sa DNR netýka.
Vďaka za cenné informácie.
Odpovědět0 0
DNR se take týka, docela dost viditelný je například na Nově na DVB-T, kde se take používá, ale je možné, že na té TV je algoritmus lepší a není tolik viditelný
Odpovědět0 0
PITOMEC v jednej diskusii napísal: "Já měl 100Hz televize 2 (Grundig a jakýhosi Schneidera) a obě velmi rychle letěly pryč. A už to nechci ani vidět (nejenom z těchto důvodů, ale i proto, že jsem od té doby nenarazil na jedinou slušnou 100Hz TV) - mázlej obraz, když tam běhají fotbalisti, tak je to jako by měli svatební závoj za sebou... Fujtajbl"
Napísal to deň potom, čo som si ja kúpil PHILIPS 29PT8509. S potešením môžem konštatovať, že pri sledovaní futbalu na TV PHILIPS 29PT8509 pri zapnutom DNR na max sa spomínaný efekt neprejavuje.
Trávnik nie je taký zretelný, ako na 50Hz TV. Je jedno, či je DNR na max.,alebo vypnutý.
Odpovědět0 0
Podle mě ty rozmáznutý fotbalistí nejsou kvůli DNR, ale kvůli prokládání. Televize si s tim moc poradit neumí. Aspoň co sem porovnával v práci (Panasonic, Plzeň), tak tim dost trpí i LCD a plazmy. Jediná televize, která se mi líbila byl model GP1 (32-36", CRT, 100Hz nebo 75Hz a 825 řídků), kterej byl ale nakonec téměř zrušenej kvůli vysokej ceně a problémum při výrobě. Jen málo lidí tu kvalitu opravdu ocení. Některý modely GP1 by se ale za nějakej měsíc mohly na trhu objevit.
Vláďa
Odpovědět0 0