Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od RaStr_old
Ta kabelovka mne nenapadla, asi proto, ze jsem ji nikdy nemel, kazdopadne tam ma potom analog urcite smysl, otazkou zustava, zda ma pak smysl jeste ta DVB-T, protoze jak sam zminujete ani kvalita ani programova nabidka neni na DVB-T o moc lepsi nez na kabelu. Co se tyce kvality, resp. nekvality DVB-T o tom vim sve, neb DVB-T prijimam pravidelne jiz cca dva roky, ovsem pri porovnani s prumernym analogem na prumerne karte v PC, to zase az tak hrozne neni, neco jineho je pak srovnani treba na kvalitni TV nekde v Praze na miste s vybornym prijmem bez odrazu. Pravo na svuj nazor jiste mate a take Vam jej neupiram, pokud jste s kartou spokojen tak fajn, je to Vase vec, ja jen chtel upozornit pripadne dalsi ctenare, ze mozna pro ne muze byt vyhodnejsi uplne jine reseni, sam jsem nedavo uvazoval co mam ted kupit za upgrade, dost jsem se zajimal o ruzne dual a trio karty (DVB-T,S+A-TV+R) ovsem temer vzdy jsem narazil na nejasnosti ohledne moznosti vyuzit 3rd party software a originalni software snad z vyjimkou karet Technisat, ke kterym se dodava lite verze DVBVieweru stoji, slusne receno, za starou backoru. Takze nakonec se ukazuje, ze nez nejaka multi karta za xx penez je obvykle lepsi koupit nekolik specializovanych a osvedcenych karet jednoduchych, cenove to vychazi priblizne nastejno a pokud ma clovek v PC dost PCI slotu, neni to zadny problem.
Odpovědět0  0
Nevim sice, co od TV capture karty vyzaduje autor clanku, ale mne by tedy vyse zminena karta rozhodne neuspokojila a to zejmena z nasledujicich duvodu:
1. popisovany dodavany software je jednoznacne hrozny ! Nemoznost naplanovat alespon vypnuti PC po ukonceni nahravani je primo tragedie, o takovych vecech jako je automatizovane probouzeni PC z hibernace a jeho opetovne uspani uz vubec nemluve. Mizerna podpora Teletextu (bez diakritiky a v separatnim programu) je take napovazenou, fakticka nepodpora EPG u DVB-T je primo drzost vyrobce !
2. Pripadna nahrada dodavaneho software jinym, je sice mozna, a pripadnym dokoupenim napr. DVBVieweru pro prijem DVB-T se moznosti karty rozsiri asi tak o 1000%, ovsem za cenu prakticke nepouzitelnosti "nadstandartnich" funkci karty, jako je HW MPEG enkoder (pokud chci neco nahravat z TV, tak asi nebudu mit moznost stelovat v PC nazev souboru, atp.) a temer jiste (i kdyz to autor primo nezminuje) i dalkove ovladani, takze pokud nekdo neco takoveho planuje jiz dopredu, bude asi lepsi se poohlednou radeji po karte, ktera je uvedenym (ci jinym vybranym) software podporovana na 100%, tj. i vcetne podpory dalkoveho ovladace, atp.
3. Je otazkou, zda ma dnes jeste vubec smysl porizovat hybridni kartu, pokud je DVB k dispozici, nema smysl se snazit o prijem analogove TV v PC, temer vzdy bude vysledek horsi nez z DVB, pokud jeste neni, tak se spise vyplati koupit levnejsi, dnes ji z vyprodejovou, analogovou kartu s kvalitni sw. podporou a pozdeji ji nahradit (v te dobe jiz opet levnou) DVB kartou.
Odpovědět0  0
Krome toho, ze Vam ted hrozne blbne server (kazdou chvili vyskoci hlaska o nedostupnosti databaze) tak to mate i blbe prelozeny! Spravne ma byt, ze HDMI 1.3 narozdil od HDMI 1.2, ktere umoznuje pouze klasicky PCM zvuk nebo komprimovany DD a DTS, bude podporovat i nove vysoce kvalitni nekomprimovane audio ve formatu Dolby TrueHD (az 8x 24bit/96kHz) a DTS-HD Master Audio (to same v blede modrem). Takze neni pravda vase tvrzeni ze: "Doteď bylo možno přenášet prostorový zvuk pouze v nekomprimovaném PCM formátu, což ale současné přehrávače nevyužívají.", protoze napr. DD 5.1 ci klasicke DTS (ktere urcite jsou prostorovym zvukem) pres HDMI 1.2 bezne projdou !
Odpovědět0  0
No nevim, ale podle toho co je na FAQ www.hdmi.org je od pocatku podporovano DD a DTS ve standartni verzi, ostatne jsem ani nikde neslysel, ze by to neslo, i kdyz u verze 1.1 to explicitne nepopisuji, tak u verze 1.2 pisi pouze o pridane podpore SACD 1-bit formatu, z cehoz bych usuzoval, ze klasicke komprimovane formaty DD a DTS podporuje uz verze 1.1 (ze by FAQ uz braly v uvahu i nejnovejsi standard 1.3 nepredpokladam). Ostatne HDMI podporuje udajne az 8 kanalu PCM v SACD kvalite (24bit/196KHz), takze nevidim duvod, proc by tam nemelo fungovat DD a DTS, ktere vyuzivaji bitrate maximalne ekvivalentni dvoukanalove DAT-ce. Jediny problem je s tim SACD, protoze nativni format SACD je podporovan az od verze 1.2 a prehravace sice mohou tento format rovnou dekodovat na 6xPCM, to ovsem nepodporuje vetsina zesilovacu/receiveru, takze je nutne to propojit analogove.
Odpovědět0  0
To jsem nejak nepochopil, methanol je sice jedovaty a horlavy (v zasade je to velmi podobna sloucenina jako alkohol) ale k vybuchu by mohlo dojit snad jedine pri vzniceni jeho par, ale to je u tak maleho objemu nepravdepodobne. Jestli si to nepletete s tzv. vodikovym clankem, o tom se sice mluvi, ale v praxi se zatim temer vzdy pouziva namisto cisteho vodiku nejaka sloucenina s vysokym obsahem vodiku, napr. methanol, ethanol, nebo metan, hlavne kvuli problemum se skladovanim plyneho nebo zkapalneneho vodiku.
Odpovědět0  0
Ja myslim, ze to tak horke nebude. Co se tyce informaci z clanku, obavam se, ze jsou znacne zavadejici: pokud by melo dojit k zablokovani prehravani prehravaci danneho vyrobce z duvodu prolomeni ochrany v jejich firmware tak asi nebude problem pro tvurce takoveho upraveneho firmware obejit i nasledna protiopatreni. Ovsem nebude mu to celkem nic platne, protoze v takovem pripade dosahne max. toho, ze stare tituly pujdou nadale prehravat bez problemu, nove vsak uz nikdy a to jej od takoveho jednani asi stejne odradi. Cili situace stejna jako u DVD, ovsem s tim rozdilem, ze u DVD doslo k prolomeni samotneho kodovani drive, nez se vyse zminene "sankce" zacaly vubec nejak masoveji uplatnovat (jediny "postizeny" byl nakonec snad je Xing SW player). Co se tyce HDMI vystupu, tak to uz je uplna demagogie, data na HDMI jsou identicka s daty na DVI, cili jednosmerna nekomprimovana RGB data. Takovyto stream neni problem zachytavat a nasledne libovolne zpracovat (komprimovat, ulozit, konvertovat na YPrPb atd.), takze i pro soucasne majitele HD TV nebude problem pripadne dokoupit HDMI -> YPrPb konvertor. Co se tyce vlastnich nahravek, tam je jasne, ze takoveto nahravky budou proste bez ochran a pujdou vytvaret ci prehravat stejne snadno, jako dnes DVD. Cili jedine v cem by se mel novy standard lisit od DVD bude to, ze nebude mozne jednoduse na beznem PC behem par sekund konvertovat kodovany obsah na obsah nekodovany a ten pote nasledne snadno a jednoduse vypalit ("archivovat"). Samozreme, ze vsecny "hard ways" dostupne jiz pro DVD pred prolomenim CSS budou pro HD DVD (ci BD) dostupne take, ale vzhledem k jejich slozitosti se jiste budou zneuzivat minimalne (ve srovnani s deCSS-like metodou). A o to spol. vyuzivajicim tyto ochrany asi jde, ze nelegalnimu kopirovani asi nikdy nedokazi uplne zabranit je snad jiz jasne i jim, i oni se totiz dokazi poucit z predchozich chyb (byt se to nekomu ani nechce verit).
Odpovědět0  0
RaStr_old (7) | 3.5.20050:00|Úvod do HDV
Hezky clanek, ale oproti originalu, ze ktereho autor dost evidetne vychazel, mi chybi informace o rozdilnosti HDV a HDTV, cili jiz vyse zmineneho rozdilu v rozlisenich. Toto je podle mne dost zasadni "vada na krase" systemu HDV, protoze to bude urcite zase znamenat ruzne problemy a komplikace podobne jako je tomu u "hokeje" v rozlisenich analogoveho PAL a NTSC. K tomu prokladani nad kterym se pozastavuje prispevatel vyse: je to celkem logicke, v zemich kde existuje HDTV jiz nejakou dobu je pouzivano mnoho CRT TV, kterym prokladany obraz (50i, resp. 60i) vyhovuje daleko vice, nez neprokladany s polovicnim snimkovanim (25p,30p). Ostatne je to i kvalitativne lepsi, i kdyz samozrejme, ze bych byl take radeji jen za 50p, resp. 60p, ovsem to je zrejme zatim stale jeste ponekud prilis pro soucasnou uroven techniky (alespon te levnejsi), cca 267 MB/s u nekomprimovaneho 1080p by asi bylo casto dost problematicke, napr. dosud bezna PC obvykle disponuji pouze PCI sbernici s propustnosti kome 200MB/s, takze realtime by byl casto nemozny. Kazdopadne jsem k osudu HDV trosku skepticky (alespon k HDV v dnesni podobe), zejmena proto, ze je dost nepravdepodobne, ze by se MPEG2 komprese pro HD obsah rozsirila i do ostatnich spotrebnich sfer, DVD nebude HD MPEG2 pouzivat temer jiste a formaty HD DVD nebo Blu-ray jsou stale jeste v plenkach a nakonec stejne asi budou vyuzivat spise MPEG4, resp. odvozene, takze ve finale by stejne bylo nutne HDV transkodovat. Nastesti HDV format jako takovy pocita do budoucna i s moznosti pouziti pokrocilejsiho kompresniho algoritmu, takze verim spise na HDV 2.0 (nebo tak neco), ale je i docela mozne, ze magneticky zaznam na pasky jiz zanikne (konecne!) a prejde se na neco lepsiho (FLASH RAM, micro-HDD, mini Blu-ray, atp.), ale je pochopitelne, ze vyrobci s linkami na paskove mechaniky se urcite budou snazit presvedcovat spotrebitele o "vyhodach" pasku jeste dost dlouho !
Odpovědět0  0